• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Homo Dei: Duch Święty tworzy piękno życia [NOWOŚĆ]

  Wydawnictwo Redemptorystów Homo Dei prezentuje nową książkę: „Duch Święty tworzy piękno życia”, autorstwa o. prof. Krzysztofa Guzowskiego SPr. 

  WIĘCEJ: Strona internetowa i sklep Wydawnictwa Homo Dei

  Już od pierwszych wersetów Biblii poznajemy Ducha Bożego jako tego, „który unosił się nad powierzchnią bezmiaru wód” (Rdz 1, 2), by przekształcić bezład i chaos w ład dobra i harmonię piękna. Taka jest też rola Ducha Świętego w naszym życiu osobistym i wspólnotowym: wlewając w nas Bożą miłość, uzdalnia nas do wspólnoty z innymi, uzdrawia z egoizmu i przemocy, otwiera na ciągłe przyjmowanie miłości Boga i udział we wspaniałości Jego życia.

  Niniejsza książka pozwoli Czytelnikowi odkryć sposoby obecności i obszary działania Ducha Świętego w jego życiu, a także nauczy sposobów wchodzenia w aktywną współpracę z Nim dla własnego uświęcenia.

  O. prof. Krzysztof Guzowski jest współzałożycielem wspólnoty kontemplacyjnej Słudzy Ducha Pocieszyciela, która posiada charyzmat służebny wobec Ducha Świętego.

  Jej misją jest szerzenie kultu Ducha Świętego jako Osoby Trójcy, uczenie umiejętności odkrywania Go w życiu codziennym oraz nawiązywania z Nim relacji. O. Krzysztof jest też autorem publikacji teologicznych i modlitewników do Ducha Świętego.

  Udostępnij