• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Głogów: Dzień Wspólnoty Animatorów Oazowych przed wakacyjnymi rekolekcjami

  W ostatni weekend maja 2022 r. odbył się w naszej parafii w Głogowie Dzień Wspólnoty Animatorów Oazowych. Uczestniczyli w nim animatorzy wraz ze swoimi moderatorami ze wspólnot w Gliwicach, Krakowie, Toruniu i Głogowie. Był to dla nas czas wyjątkowy, bo po raz ostatni przed wakacjami mogliśmy się razem spotkać, aby się modlić i pobyć ze sobą w radosnej i przyjaznej atmosferze.

  DWA rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią pod przewodnictwem o. Krzysztofa Wąsiewicza CSsR z Gliwic, który w kazaniu mówił o wierze i jej przejawach w naszym życiu. Zachęcał nas również do szczerego dbania o tę sferę swojego życia i nie ulegania pokusie zniechęcenia i obojętności.

  Sobota była dla nas dniem doszkalania się w zakresie sprawowania opieki nad dziećmi i młodzieżą w czasie rekolekcji wakacyjnych, jak również spędzonym na ich planowaniu. Popołudniową porą odwiedził nas o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, radny prowincjalny, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię. Poruszył w niej temat bycia świadkiem dla innych. Po intensywnym czasie pracy i modlitwy był czas na rekreację przy wspólnym grillu i grach sportowych.

  WIĘCEJ: Rekolekcje oazowe 2021

  WIĘCEJ: Bardo: Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

  Niedzielny poranek to modlitwa wraz z parafianami na Eucharystii, której przewodniczył o. Paweł Głodowicz CSsR z Torunia, a homilię wygłosił o. Bogusław Nawracaj CSsR z Krakowa, który zwrócił uwagę, że my także mamy w swoim życiu takie wydarzenia, które całkowicie wywracają nasze życie do góry nogami i zmieniają nasze spojrzenie na nie, tak jak to uczyniło Wniebowstąpienie z życiem Apostołów, a dalej całego świata.

  Dalszą część niedzielnego przedpołudnia spędziliśmy na podsumowaniu DWA, planach na przyszłość i pożegnaniach. W czasie rekolekcji wakacyjnych kilku stopni spodziewamy się 100 uczestników.

  o. Bogusław Nawracaj CSsR, Kraków

  Udostępnij