• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  For World: Trudne doświadczenia

  Trudne doświadczenia – Regolamento” to kolejny materiał projektu For World – poświęconego charyzmatowi i duchowości redemptorystów. O kryzysie, który dotknął Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela w początkowej fazie jego istnienia opowiada o. Mirosław Grakowicz CSsR, proboszcz i kustosz sanktuarium MB Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie na Dolnym Śląsku.

  Zapraszamy na stronę: forworld.redemptor.pl

  W każdy wtorek 2020 roku czekają na Ciebie materiały do obejrzenia, wysłuchania lub przeczytania (w zależności od tego co wolisz) prezentowane w 4 działach: DUCH, ŚWIADEK, UCZEŃ oraz KORZENIE.

  Historia Zgromadzenia toczy się bardzo burzliwie. Rozwija się ono, powstają nowe klasztory, chociażby na Sycylii, powstały klasztory na terenie państwa kościelnego. Natomiast cały czas jest nieuregulowana sprawa statusu prawnego Zgromadzenia w królestwie Neapolitańskim. Święty Alfons też już ma swoje lata, starzeje się, rozchorował się bardzo. Praktycznie stracił wzrok. W tym czasie trwają różnego typu pertraktacje z królem Neapolu, aby uzyskać zgodę i pada propozycja stworzenia tzw. Regolamnto Interiore – Regulaminu Wewnętrznego, który byłby do zaakceptowania tak przez Zgromadzenie jak i przez króla Karola IV. Decyzja zapadła…

   

  Udostępnij