• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Ekshumacja zmarłych współbraci w Paczkowie

  W poniedziałek 22 marca 2021 r. odbyła się ekshumacja ciał dwóch naszych zmarłych współbraci z grobowca w Paczkowie. We wtorek 23 marca przed południem szczątki śp. o. Stanisława Wójcika zostaną przewiezione do Krakowa, gdzie będą złożone w kwaterze redemptorystów na cmentarzu podgórskim. Natomiast szczątki śp. o. Stanisława Majgiera zostaną przeniesione do kwatery redemptorystów na cmentarzu w Głogowie, gdzie zostaną złożone obok szczątek rodzonego brata śp. o. Tadeusza Majgiera.

  W poniedziałek 22 marca o godz. 18.00 w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie sprawowana będzie Msza św. za naszych ekshumowanych współbraci. Natomiast w Krakowie Msza św. w intencji zmarłego o. S. Wójcika będzie odprawiona w sanktuarium MBNP na Podgórzu. W intencji o. S. Majgiera Msza św. zostanie odprawiona w kościele św. Klemensa w Głogowie.

  O. Stanisław Majgier urodził się 4 sierpnia 1927 r. w Krakowie. Miał młodszego brata Tadeusza, który również został redemptorystą. W 1946 roku został przyjęty do nowicjatu. Rok później, 2 sierpnia 1948 r. złożył śluby zakonne w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela i po odbyciu studiów filozoficzno-teologicznych w WSD Redemptorystów w Tuchowie, w dniu 19 czerwca 1955 r. przyjął święcenia prezbiteratu z rąk ks. bpa Włodzimierza Jasińskiego. Pracował jako duszpasterz, misjonarz i rekolekcjonista. Przeprowadził ok. 200 prac apostolskich. Przebywał w domach zakonnych w Łomnicy-Zdroju, Wrocławiu i Paczkowie (gdzie mieszkał przez 43 lata). Zmarł 6 kwietnia 2015 r. w Paczkowie, w 60. roku kapłaństwa i 68. roku życia zakonnego, przeżywszy 87 lat.

  O. Stanisław Wójcik urodził się 26 marca 1948 r. w Ołpinach (diecezja tarnowska). W 1966 roku rozpoczął nowicjat w Braniewie, zaś rok później, 15 sierpnia 1967 r. złożył pierwszą profesję zakonną. Święcenia prezbiteratu przyjął 21 czerwca 1973 r. w Tuchowie. Pracował jako duszpasterz, misjonarz i rekolekcjonista. Studiował na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Przebywał w domach zakonnych w Toruniu, Zamościu, Elblągu, Warszawie, Gliwicach, Bardzie oraz Paczkowie. Zginął w wypadku samochodowym na drodze z Opola do Paczkowa w dniu 15 grudnia 1999 r. Odszedł przedwcześnie w 52. roku życia, 27. roku kapłaństwa i 33. roku życia zakonnego.

  Polecajmy miłosiernemu Bogu naszych drogich współbraci…

  tekst: PP/zdj. pixabay.com

  Udostępnij