• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Dziękujemy za spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej w czasie ŚDM!

  Drodzy Współbracia, Wolontariusze, Młodzi Przyjaciele i Parafianie!

  Dobiegły końca wyczekiwane i omodlone Światowe Dni Młodzieży. Bogu niech będą dzięki za spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem, za to święto radości wiary, młodości ducha, wagi słów, wspólnoty spotkań, głębi spowiedzi, piękna modlitwy. Zapadły nam w pamięci i słowa, i obrazy, i twarze i ten niezwykły klimat… Dobrze, że mamy pamięć, bo warto zachować tak dobre wspomnienia.

  Z całego serca – w imieniu swoim i Zarządu Prowincji – każdemu, kto był w jakikolwiek sposób zaangażowany w przygotowania i przebieg tego wydarzenia, dziękuję!

  W ścisłym gronie Zespołu koordynującego spotkania naszej grupy ’’Redemptor” – a trwały one przez ok. trzy lata – było wiele osób. Byli tam ojcowie: Paweł Drobot – koordynator grupy, Tomasz Jurkiewicz – zastępca, Mariusz Simonicz – odpowiedzialny za Wrocław, Maciej Ziębiec – Festiwal Młodych, Mariusz Mazurkiewicz, Łukasz Listopad, Maciej Plewka, Janusz Urban, Ireneusz Byczkiewicz; i świeccy: Agnieszka Dąbrowska – wolontariat Kraków; Elżbieta Romianik, Agata Bakalarek – wolontariat Wrocław. Przyjmijcie wyrazy szacunku, wdzięczności i uznania!

  Nieocenieni byli Wolontariusze, w liczbie ok. stu osób – grupa zwarta i zmotywowana do pomocy. Wam należą się szczególne podziękowania! Byliście zawsze obecni, świetnie przygotowani, cierpliwi, może czasem zmęczeni, ale zawsze szczęśliwi – że ogarniacie. Ogarnęliście! Dziękujemy Wam za Wasze poświęcenie! Za przygotowanie wydarzeń pastoralnych odpowiedzialne było kilka środowisk: Zespół Kumran z Warszawy, Zespół Redemptor z Gliwic, Wspólnota Redemptor i SNE Sursum Corda z Krakowa, Oaza, DA Redemptor z Wrocławia, DA z Torunia. Byliście wspaniali!

  Redemptorystów, którzy przyjechali na to wydarzenie z różnych stron świata, po bratersku przyjęli Współbracia ze Wspólnot we Wrocławiu i Krakowie, w imię zasady, która zawsze się sprawdza – gość w dom Bóg w dom! We Wrocławiu Parafianie na czele z Proboszczem o. Damianem Simoniczem ugościli całą naszą grupę” Redemptor”. Na zakończenie, w ogrodach przykościelnych z iście staropolskim rozmachem, podano niedzielny obiad dla – bagatela – tysiąca osób. Było smacznie i rodzinnie!

  Dziękuję za zaangażowanie naszym braciom klerykom i nowicjuszom. Nie zestarzejcie się za wcześnie!
  Wiemy, że na poziomie diecezjalnym, także w innych naszych parafiach i przy klasztorach, organizowano różnorakie wydarzenia związane z pielgrzymami, którzy akurat tam dotarli. Dziękuję Każdemu, kto przyczynił się w jakikolwiek sposób do pomyślnego przebiegu tych dni.

  Spotkajmy się znów za rok!

  Planujemy, by niejako echem po ŚDM zabrzmiały Redemptorystowskie Dni Młodzieży. Organizujemy je we Wrocławiu, w dniach 10-15 lipca 2017 r. Zaproszeni są i już zainteresowani, także współbracia i młodzież z sąsiednich (w)prowincji, ze Słowacji i Ukrainy. Ducha nie gaśmy! Proszę, by proboszczowie i duszpasterze młodzieży już teraz zaplanowali udział w tym spotkaniu. A Was, Drodzy Młodzi Przyjaciele, proszę, nie omijajcie naszych wspólnot, zadawajcie trudne, mądre albo jakiekolwiek pytania, przeszkadzajcie nam, zapalajcie nas nadal swoim duchem!

  o. Janusz Sok CSsR, Prowincjał

  WIĘCEJ:  Wszystkie informacje o spotkaniach Grupy Redemptor w czasie ŚDM można znaleźć pod tym linkiem

  WIĘCEJ: Redemptorystowskie Dni Młodzieży 2017 odbędą się we Wrocławiu

  Udostępnij