• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych po raz XXI pielgrzymowały na Jasną Górę

  Na Jasnej Górze odbyła się XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. W niedzielę, 21 czerwca centralnym jej punktem była Eucharystia, której przewodniczył jej ks. bp Antonii Długosz.

  Wielkim darem i prezentem dla każdego dziecka są rodzice – podkreślał podczas homilii na Jasnej Górze przyjaciel Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, ks. bp Antoni Długosz.

  – Dlatego nie dziwi nas, że Wojtek Młynarski śpiewał: „nie ma jak u mamy, ciepły piec, suchy kąt. Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, robi błąd” – mówił ks. bp Antoni Długosz.

  I właśnie dlatego dziś Dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych po raz 21. pielgrzymowały do stóp tej najlepszej z Matek – Matki Bożej.

  – Każdy jest jej synem i córką, więc jesteśmy w drugim naszym domu. I możemy się cieszyć z tego, że to jest drugie nasze mieszkanie  – akcentował ks. bp Antoni Długosz.

  Na Jasnej Górze – razem z dziećmi – był również założyciel i dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

  – Ja widzę, że tu są takie dzieci w różnym wieku, są takie bardzo młode – tam widzę taki góralik mały i góralka, tacy maleńcy – ale są też jeszcze więksi, starsi, to też dziecko. Wszyscy jesteśmy dziećmi Matki Bożej – zaznaczył o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

  Dziś u Stóp Matki Bożej Częstochowskiej nie zabrakło również Magdaleny Buczek, bez której nie byłoby Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

   TV Trwam News; fot. Monika Bilska

  Udostępnij