• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  „Chrystus wzorem człowieka” – misyjne spotkanie formacyjne dla świeckich w Krakowie

  Zapraszamy wszystkich, którzy są gotowi do bycia świadkami Chrystusa na regionalne spotkanie formacyjne Zespołu Misyjnego „Wschód”. Odbędzie się ono u redemptorystów w Krakowie-Podgórzu 14 grudnia 2019 r., a jego  tematem będą słowa „Chrystus wzorem człowieka”.

  „Istotnym rysem duchowości misyjnej jest wewnętrzne zjednoczenie z Chrystusem.” (Redemptoris Missio, 88) – Chrześcijanin-misjonarz, aby w pełni realizować swoje wezwanie do bycia świadkiem Chrystusa, jest zaproszony do wejścia z Nim w głęboką relację. Wówczas ukazuje się piękno bycia Bożym stworzeniem, przez Niego chcianym i upragnionym. To zjednoczenie ze Zbawicielem wiąże się również z gotowością do znoszenia przeciwności i niepowodzeń.

  W skrócie:

  Co? Regionalny zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód”

  Gdzie? Dom Zakonny Redemptorystów w Krakowie (ul. Zamoyskiego 56)

  Kiedy? 14 grudnia 2019, godzina 10.00

  Zgłoszenia można kierować na adres mailowy: zespol.wschod@gmail.com lub pod linkiem do 10 grudnia.

  Zespół Misyjny „Wschód” jest grupą apostolską, która przez organizację rekolekcji dla dzieci i młodzieży w krajach Europy Wschodniej aktywnie włącza się w charyzmat Zgromadzenia Redemptorystów, jakim jest praca wśród najbardziej opuszczonych i ubogich. Skupia osoby świeckie (w różnym wieku i różnego zawodu) i konsekrowane (redemptorystów oraz siostry zakonne).

  br. Piotr Mazur CSsR, Zespół Misyjny „Wschód”, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij