• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Chicago: o. Zbigniew Pieńkos CSsR uhonorowany przez Prezydenta RP

  Przebywający z wizytą w Stanach Zjednoczonych prezydencki minister Adam Kwiatkowski uhonorował państwowymi odznaczeniami osoby szczególnie zaangażowane w podtrzymywanie polskości. Jedną z nich jest o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago, który został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

  Ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się 6 września 2021 r. w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago. W imieniu prezydenta Andrzej Dudy uroczystego wręczenia odznaczeń  dokonał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski.

  Wśród dwunastu osób, które zostały uhonorowane znaleźli się między innymi ks. Zdzisław Torba oraz o. Zbigniew Pieńkos CSsR, który od 2002 roku pełni funkcję dyrektora Centrali Radia Maryja w Chicago. Duchowni zostali wyróżnieni za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk polonijnych w Stanach Zjednoczonych oraz za promowanie polskiej kultury i tradycji narodowych.

  Centrala Radia Maryja w Chicago spełnia ważną rolę w jednoczeniu amerykańskiej Polonii. Wielu naszych rodaków nie wyobraża sobie życia bez Radia Maryja, które daje im duchową siłę i oparcie. Centrala Radia Maryja w Chicago każdego roku organizuje pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy. Urządza również spotkania opłatkowe w różnych miastach Stanów Zjednoczonych.

  Od 2003 roku Polacy żyjący na emigracji mogą również oglądać TV Trwam. To z chicagowskiego studia emitowany jest program „Jak my to widzimy – z daleka widać lepiej”.

  TV Trwam News, za: radiomaryja.pl; fot. Centrala RM w Chicago

  Udostępnij