• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Brazylia: o. Geraldo Freire Soares CSsR mianowany biskupem Iguatu

  Ojciec Święty Franciszek mianował 4 maja 2022 r. brazylijskiego redemptorystę o. Geraldo Freire Soares biskupem diecezji Iguatu w metropolii Fortaleza w stanie Ceará. Serdecznie gratulujemy i polecamy w modlitwie!

  O. Geraldo Freire Soares CSsR urodził się 6 stycznia 1967 r. w Sertânia w diecezji Pesqueira w stanie Pernambuco. Studiował filozofię w Salezjańskim Instytucie Filozoficznym w Recife i teologię w Instytucie São Paulo de Estudos Superiores-ITESP w São Paulo. Śluby zakonne w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela złożył 11 lutego 1996 r., a święcenia kapłańskie przyjął 1 lipca 2000 r.

  W Wiceprowincji Redemptorystów Recife był wychowawcą młodzieży zakonnej w Campina Grande (Paraíba) i Arapiraca (Alagoas) oraz ekonomem i przełożonym przez trzy kadencje. Ponadto był wikariuszem parafii Nossa Senhora do Perpétuo Socorro w Campina Grande i proboszczem parafii Sagrado Coração de Jesus w Natal (Rio Grande do Norte), w archidiecezji metropolitalnej o tej samej nazwie był również wikariuszem biskupim ds. życia konsekrowanego.

  W ostatnim czasie był wikariuszem parafii oraz wychowawcą w Arapiraca, w diecezji Penedo (Alagoas).

  WIĘCEJ: Zgromadzenie Redemptorystów dało Kościołowi w sumie 6 kardynałów, 30 arcybiskupów, 137 biskupów – lista

  za: cssr.news

  Udostępnij