• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Brazylia: nowy numer biuletynu redemptorystów „Noticiário”

  Ukazał się nowy numer „Noticiário” – biuletynu w języku portugalskim i polskim, redagowanego od 1979 r. przez redemptorystów pracujących na misjach w Brazylii w stanie Bahia.

  W formie drukowanej dociera on do niewielkiej grupy odbiorców. Udostępniamy go więc online i zapraszamy do poznawania życia i pracy misyjnej naszych Współbraci z Wiceprowincji Bahia. Pełna zawartość biuletynu Noticiário jest do pobrania w formie pliku pdf (5 MB).

  Niniejszy biuletyn przynosi sporo wiadomości odnośnie przygotowywanej restrukturyzacji naszego Zgromadzenia. Zawiera relacje ze spotkań, debat i podejmowanych dalekosiężnych decyzji.

  Na łamach biuletynu mamy wiele do opowiedzenia o uroczystościach odpustowych, które przeżyliśmy w naszych sanktuariach, a mianowicie w sanktuarium w Bom Jesus da Lapa: pielgrzymka rolników, nowenna i święto odpustowe Dobrego Jezusa oraz święto Matki Bożej Bolesnej (Soledade); w Arraial d’Ajuda odpust Matki Bożej Wspomożycielki w 470. rocznicę założenia sanktuarium i wreszcie oryginalne święto odpustowe św. Rocha w Salwadorze. Znajdujemy też opis zrealizowanych ostatnio prac misyjnych w Brazylii oraz podsumowanie ośmioletniej pracy naszego brazylijskiego współbrata w Surinamie. Z całą Brazylią świętowaliśmy kanonizację siostry Dulce od Ubogich, która przez 50 lat posługiwała najuboższym w Salwadorze. Na ostatnich stronach biuletynu umieszczamy opis szczególnej pracy wykonanej przez o. Antoniego Niemca w Gwinea Bissau.

  Życzymy radosnych świąt Bożego Narodzenia i całego nadchodzącego 2020 roku, bogatego w łaski i błogosławieństwo Jezusa i Maryi!

  Redakcja biuletynu „Noticiario”

  Udostępnij