• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Bonn: spotkanie Sekretariatu Ewangelizacji Konferencji Redemptorystów Europy

  W dniach 29 listopada – 1 grudnia 2022 r. w Bonn odbyło się spotkanie Sekretariatu Ewangelizacji Konferencji Redemptorystów Europy. Miejscem spotkania był dom zakonny redemptorystów, którzy prowadzą tam wielką szkołę – Collegium Josephinum.

  Miało ono na celu podsumowanie pracy Sekretariatu w poszczególnych obszarach jego działalności: partnerstwo w misji, praca charytatywna, duszpasterstwo młodzieży i powołań oraz nowe inicjatywy misyjne.

  Omówiono perspektywy realizacji wskazań I i II etapu XXVI Kapituły Generalnej. Wśród poruszanych tematów znalazła się możliwość utworzenia „laboratorium misyjnego” w każdym z trzech regionów Konferencji Redemptorystów Europy. Podkreślono ważną rolę wspólnej formacji redemptorystów i wspólnej formacji współpracowników w misji z całej Europy. Przygotowywane są wyjazdy grup duszpasterstwa młodzieży i powołań na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. oraz w ich trakcie wspólny Dzień św. Alfonsa.

  Spotkanie w Bonn była także okazją do bliższego poznania apostolstwa prowadzonego przez redemptorystów i tamtejszych świeckich współpracowników. Prowadzą oni Collegium Josephinum, szkołę katolicką, w której uczy się ponad 1200 młodych ludzi. Osoby odpowiedzialne za prowadzenie tej szkoły nakreśliły proces pracy duszpasterskiej, która jest skierowana do młodzieży uczącej się w tej szkole i ich rodziców. Współbracia z Indonezji, którzy pracują w Bonn, przedstawili pracę misyjną w tym azjatyckim kraju oraz swoją posługę w Niemczech. Punktem kulminacyjnym każdego dnia było wspólne celebrowanie Eucharystii.

  Dziękujemy wspólnocie redemptorystów z Bonn za gościnność i ciepłe przyjęcie.

  o. Paweł Drobot CSsR, Warszawa

  Udostępnij