• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Blue Mass w parafii redemptorystów w Chicago

  Blue Mass to coroczna Msza święta, celebrowana w różnych miejscach w USA, a poświęcona tym, którzy dbają o „bezpieczeństwo publiczne”. W regionie środkowozachodnim Stanów Zjednoczonych taka msza odbyła się w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Cicero, w stanie Illinois, 6 czerwca 2024 gromadząc przedstawicieli z Cicero i Berwyn.

  We Mszy św. uczestniczyła spora grupa przedstawicieli policji miejskiej i stanowej, straży pożarnej, służby medycznej oraz miejscowi oficjele, a także rodziny, przyjaciele, goście, parafianie Our Lady of Częstochowa and Charity i uczniowie parafialnej szkoły katolickiej przy naszej parafii. Jest to parafia prowadzona przez redemptorystów, której proboszczem jest o. Waldemar Łątkowski CSsR.

  Celebransem Mszy św. był ks. bp Robert Lombardo, który wraz z księżmi i diakonami odprawił tę uroczystą Mszę św. z piękną oprawą muzyczną, o którą zadbał organista Witold Socha wraz z Andrea Valinevicius. Muzycznie towarzyszyła liturgii również grupa muzyków „Dudy i Bębny Towarzystwa Szmaragdowego Departamentu Policji w Chicago”.

  Podczas tej Mszy św. bardzo często przewijało się słowo „dziękuję”. Dziękowaliśmy nie tylko Panu Bogu w modlitwie, ale też tym wszystkim ludziom, którzy wykonując swoją pracę, służą drugiemu człowiekowi, dbając o bezpieczeństwo i zdrowie innych. Niektórzy z nich oddali swoje życie będąc na służbie. Nazwiska tych, którzy zginęli podczas pełnienia służby, zostały wyczytane na końcu uroczystości. W czasie homilii ks. biskup podziękował „służbom mundurowym” za ich oddanie i poświęcenie. Wspomniał, jak ważną rolę pełnią i jakie ryzyko ponoszą w swojej pracy. Na koniec pobłogosławił zebranych, aby Bóg miał ich w swej opiece podczas pełnienia służby, żeby zawsze mogli bezpiecznie wrócić po pracy do swych rodzin.

  Cieszymy się, że już drugi raz udało nam się zorganizować w naszej parafii Blue Mass i mamy nadzieję, że ta Msza stanie się tradycją. Okazując szacunek i wdzięczność pamiętamy zawsze w swoich modlitwach o wszystkich tych, którzy nas chronią, narażając swoje życie.

  Więcej informacji i zdjęć jest na stronie www.olccparish.com

  Renata Obacz

  Udostępnij