• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Biuletyn „Apostoł Polski”

  Prezentujemy 60. numer biuletynu „Apostoł Polski” (wrzesień – listopad 2019), wydawanego przez postulację ds. beatyfikacji o. Bernarda Łubieńskiego, redemptorysty.

  Miesiąc wrzesień, dla nas modlących się o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego, to zawsze szczególny czas, w którym wspominamy kolejną rocznicę Jego narodzin dla nieba. W tym roku, 10 września, mija już 86 lat od śmierci o. Bernarda. Ten dzień jest dla nas – jak co roku – nie tylko okazją do wdzięczności Bogu za Jego życie, ale tym bardziej wezwaniem do tym gorliwszej modlitwy o dar Jego beatyfikacji.

  O. Bernard Łubieński nosił w swoim sercu pragnienie bycia świętym i innym starał się w tym pomagać. Wśród dzisiejszych polskich świętych i błogosławionych jest wiele osób, których życie było w jakimś momencie związane z o. Łubieńskim. Można tu wspomnieć choćby: św. Zygmunta Felińskiego, św. Urszulę Ledóchowską, bł. Ignacego Kłopotowskiego czy bł. Marię Karłowską.

  O. Bernard starał się też przybliżyć ludziom sylwetki swoich świętych współbraci redemptorystów, wśród nich św. Gerarda, którego już mogliśmy nieco poznać w ostatnich dwóch numerach „Apostoła Polski”. Tym razem możemy przeczytać fragment mówiący o beatyfikacji i kanonizacji tego świętego brata redemptorysty. Choć zmieniły się już przepisy dotyczące prowadzenia samego procesu kanonizacji i wymagania dotyczące cudów koniecznych do wyniesienia danego kandydata na ołtarze, to sam tekst, może być dla nas także zachętą do modlitwy o beatyfikację o. Łubieńskiego.

  Z kolei świadectwo o. Franciszka Świątka, redemptorysty, który blisko 30 lat swojego życia zakonnego przyglądał się życiu o. Bernarda, przypomina nam, że droga do świętości wiedzie też przez zmaganie się z naszymi słabościami.

  W kolejnych myślach pochodzących z pism, kazań i listów o. Łubieńskiego każdy z nas może znaleźć dla siebie bardzo proste wskazówki, które mogą nam pomóc jak najlepiej przeżyć nasze życie i dojść do nieba, gdzie czekają na nas nasi bliscy, których będziemy wspominać w sposób szczególny w listopadzie.

  Nie bójmy się stawiać sobie wymagań. Żyjmy tak, byśmy mogli kiedyś do nich dołączyć. Niech wspiera nas w tym Maryja, której wstawiennictwa będziemy w sposób szczególny przyzywać podczas nabożeństw różańcowych.

  Redakcja

  Udostępnij