• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Bardo: spotkanie redemptorystów duszpasterzy dzieci i młodzieży

  Coroczne spotkanie redemptorystów zaangażowanych w pracę z dziećmi i młodzieżą odbyło się w Bardzie na Dolnym Śląsku w dniach 11-14 kwietnia 2023 r. Z naszych parafii w Polsce i na Białorusi przybyło 28 ojców i diakonów, którzy na co dzień pracują w katechezie, z ministrantami, w grupach parafialnych, duszpasterstwach akademickich i innych.

  Uczestnicy spotkali się z p. prof. dr hab. Kają Kaźmierską z Łodzi zaangażowaną w badania aktualnej sytuacji społecznej jako wyzwania dla Kościoła i Nowej Ewangelizacji oraz z p. Adrianą Kwiatkowską z Wrocławia w ramach warsztatów „Duszpasterz najważniejszym narzędziem w pracy ze współczesną młodzieżą”.

  Gościem spotkania byli także liderzy wspólnoty Kompania Jonatana z Wrocławia razem z ks. Wojciechem Jaśkiewiczem, jako przykładu zaangażowania dorosłych w duszpasterstwo dzieci i młodzieży w duchu adhortacji „Christus vivit”. Odbyło się także spotkanie z przełożonym prowincji, o. Dariuszem Paszyńskim CSsR.

  Rozmawiano również o stanie naszych duszpasterstw oraz nadchodzących wydarzeniach i inicjatywach: piłkarskim turnieju dla ministrantów, rekolekcjach oazowych, powołaniowych, przygotowaniach do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie i o Dniach Młodzieży Redemptorystowskiej w Tuchowie.

  o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Warszawa

  Udostępnij