• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Argentyna: zmarł o. Stanisław Stabrawa CSsR

  W sobotę, 3 września 2022 r. w Argentynie w wieku 84 lat zmarł o. Stanisław Stabrawa CSsR. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w niedzielę, 4 września. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

  * * *

  O. Stanisław Stabrawa urodził się 16 lipca 1938 r. w Królówce z rodziców Stanisława i Anny zd. Dudek. Pierwsze śluby zakonne złożył 3 maja 1956 r., zaś śluby wieczyste 3 maja 1961 r. Jako brat zakonny Feliks posługiwał m.in. w Gdyni, Toruniu, a także w domu generalnym w Rzymie (1971-76). Następnie wyjechał na misje do Argentyny, gdzie pracował wśród najbardziej opuszczonej ludności w Charata i Dos de Mayo.

  W 1978 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego św. Józefa w La Plata. Święcenia kapłańskie otrzymał w Quilmes (Argentyna) 21 marca 1985 roku z rąk arcybiskupa Jerzego Nowaka.

  Po święceniach pracował w duszpasterstwie parafialnym w Villa Angela, San Pedro, Charata, W latach 1990-93 był proboszczem i przełożonym w Charata. W latach 1999-2002 był proboszczem w San Pedro, a następnie w San Cayetano (Posadas).

  Przez dwa trzechlecia pełnił również urząd radnego Wiceprowincji Resistencia. Ostatnie lata swojego życia spędził w Charata, gdzie zmarł w wieku 84 lat, przeżywszy 66 lat w życiu konsekrowanym i 37 lat w posłudze misyjnej i kapłańskiej. Spoczywa w Villa Angela.

  red.

  Udostępnij