• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Argentyna: zmarł o. Ludwik Kazimierczak CSsR

  W Argentynie w Quilmes zmarł o. Ludwik (Luis) Kazimierczak CSsR. Długoletni misjonarz odszedł do Pana w wieku 86 lat, przeżywszy 69 lat w Zgromadzeniu Redemptorystów (w tym 56 na misjach w Argentynie), a w kapłaństwie 62 lata. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

  Pogrzeb śp. o. Kazimierczaka zaplanowany jest na czwartek, 21 kwietnia 2022 r. Zostanie pochowany w Quilmes w Argentynie. W Polsce Msza św. za Zmarłego odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2022 r. o godz. 15.00 w kościele sióstr redemptorystek w Bielsku-Białej.

  * * *

  O. Ludwik (Luis) Kazimierczak urodził się 28 grudnia 1936 roku w Rusinowie k. Rypina z rodziców Ludwika i Marii z domu Pieńkos-Bieńkowskiej.

  Pierwsze lata okupacji spędził z rodzicami w powiecie konińskim, a następnie rodzina przeniosła się do Nietkowa w powiecie zielonogórskim, gdzie kontynuował naukę na poziomie szkoły podstawowej. Redemptorystów poznał, gdy wraz z rodzicami przeprowadził się do Ułowa na Pomorzu, skąd uczęszczali na nabożeństwa do kościoła w nieodległym Braniewie. Po ukończeniu siódmej klasy szkoły podstawowej wstąpił do juwenatu redemptorystów w Toruniu.

  Pierwszą profesję zakonną złożył 2 sierpnia 1953 roku w Łomnicy-Zdroju, zaś profesję wieczystą 2 sierpnia 1958 roku w Tuchowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 czerwca 1960 roku z rąk abpa Włodzimierza Jasińskiego w Tuchowie.

  Po święceniach kapłańskich ukończył Tirocinium w Krakowie (1960-61). Następnie pracował przez kilka lat jako misjonarz we Wrocławiu (1961-64) i w Toruniu (1964-66).

  W 1966 roku wraz z o. Ignacym Brewką wyjechali do Argentyny. Tam pełnił posługę w różnych placówkach misyjnych: Resistencia, Anatuya, Posadas. Był przełożonym wspólnoty, a także przełożonym wyższym tamtejszej wiceprowincji. W latach 2003-2005 był wikariuszem w parafii Virgen de Lurdes w Quilmes. Następnie pracował w La Plata, gdzie był m.in. spowiednikiem i kierownikiem duchowym w seminarium „Santisimo Redentor”.

  Ostatnie lata życia spędził w Quilmes jako wikariusz. Zmarł 19 kwietnia 2022 r.

  Udostępnij