• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Adwent 2021 z redemptorystami

  W trakcie adwentu redemptoryści zapraszają osoby, które pragną głębiej przeżywać ten szczególny czas, na codzienne rozważania słowa Bożego, które są publikowane na portalu kaznodziejskim redemptorystów slowo.redemptor.pl.

  W nowym roku liturgicznym 2021-22 misjonarze redemptoryści włączają się w realizację programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, którego motto brzmi: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W ramach listopadowych warsztatów homiletycznych wypracowali schemat rekolekcji, przybliżający to zagadnienie w czterech punktach. Będą one prezentowane w kolejne niedziele adwentu. Pierwszy z nich dotyczy świętowania niedzieli, drugi – posłania w pokoju Chrystusa do świata, trzeci – eucharystycznego stylu życia, zaś czwarty poświęcony będzie Maryi jako Niewieście Eucharystii.

  Portal kaznodziejski redemptorystów już od 11 lat służy formacji ludzkich serc poprzez rozważania słowa Bożego publikowane w internecie. W dziale „Czytelnia” znajdują się również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania. Czytelnik znajdzie tam ponadto kazania o świętych i błogosławionych redemptorystach oraz cykle rozważań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  o. Sylwester Cabała CSsR, Bardo

  Udostępnij