• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Adwent 2019 ze słowem Bożym

  Osoby pragnące głębiej przeżywać czas adwentu, również w 2019 roku mogą codziennie rozważać słowo Boże wraz z redemptorystami. Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl można znaleźć krótkie rozważania na każdy dzień adwentu, które przygotowują redemptoryści pracujący we wspólnotach w Polsce: o. Ryszard Bożek, o. Arkadiusz Buszka, o. Łukasz Baran, o. Stanisław Janiga, o. Łukasz Listopad i o. Andrzej Makowski.

  Ojcowie w swoich rozważaniach starają się przybliżyć czytelnikom tajemnicę Eucharystii, która znajduje się w centrum nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. W refleksji wprowadzającej czytamy: „Dla nas, chrześcijan, podstawowe znaczenie ma zrozumienie wartości i sensu Mszy świętej, aby coraz pełniej przeżywać naszą relację z Bogiem”.

  W ten sposób misjonarze redemptoryści, kontynuując kilkuletnią tradycję starają się formować ludzkie serca także poprzez internet. W dziale „Czytelnia” Portalu Kaznodziejskiego Redemptorystów znajdują się również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania. Czytelnik znajdzie tam też cykle rozważań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz kazania o świętych i błogosławionych redemptorystach.

  o. Sylwester Cabała CSsR, Bardo

  Więcej na: slowo.redemptor.pl

   

  Udostępnij