• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Adoracja nad morzem? Dlaczego nie!

  W dniach od 4 do 6 listopada 2022 r. w ośrodku rekolekcyjnym redemptorystów w Rowach nad morzem odbyły się warsztaty poświęcone adoracji Najświętszego Sakramentu. Wzięło w nich udział sześć osób: dwie siostry zakonne i cztery panie świeckie.

  Było to zarówno teoretyczne jak i praktyczne szukanie odpowiedzi na następujące pytania:

  – Dlaczego adoracja?

  – Czym jest adoracja?

  – Co robić na adoracji?

  – Czego można spodziewać się po adoracji?

  Warsztaty zostały przygotowane i przeprowadzone przez o. Zbigniewa Bruziego, redemptorystę z Tuchowa. Uczestnicy spotkali się z bardzo życzliwym i serdecznym przyjęciem ze strony współbraci redemptorystów, którzy na co dzień posługują w Rowach. Mieli także okazję skorzystać z uroków polskiego morza. Pogoda w tych dniach była wyśmienita, wręcz polska złota jesień. To wszystko pomagało w odkrywaniu miłości Pana Boga objawianej nam nieustannie w otaczającym nas świecie, by z kolei prowadzić przed Najświętszy Sakrament, który jest uobecnieniem tej miłości.

  Można wyrazić nadzieję, że te dni były pomocą w odkryciu potrzeby podejmowania adoracji Najświętszego Sakramentu, która może i powinna stawać się miejscem przemiany, nawrócenia oraz stawania się coraz bardziej wiarygodnym świadkiem Pana Boga wobec każdego człowieka.

  Zrodził się również pomysł, aby powtórzyć te warsztaty w dniach 6-8 stycznia 2023, również w Rowach. Już teraz serdecznie zapraszamy!

  tekst/zdj. o. Zbigniew Bruzi/red.

  Udostępnij