• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  600 osób wzięło udział w rekolekcjach letnich ZM „Wschód” 2018

  Koniec lata to czas, kiedy Zespół Misyjny „Wschód” podsumowuje swoją rekolekcyjną działalność. Podczas minionych wakacji 2018 przeprowadzonych zostało 9 turnusów rekolekcji dla dzieci i młodzieży, w których wzięło udział około 600 osób.

  Rekolekcyjne wakacje z Bogiem odbyły się w następujących miejscowościach: na Ukrainie: Strzelczyska, Błozew, Borysław (parafia prowadzona przez redemptorystów) i Zabłotów (nowe miejsce); na Białorusi: Łyntupy (nowe miejsce), Widze, Szumilino i Grodno (parafia prowadzona przez redemptorystów); na Litwie: Soleczniki Małe.

  W misyjne wyjazdy zaangażowanych było 6 ojców redemptorystów, 9 braci kleryków – studentów WSD Redemptorystów w Tuchowie, i 35 świeckich członków Zespołu. Tematem tegorocznych rekolekcyjnych katechez była modlitwa Pańska. Każdego dnia poprzez wspólne uczestnictwo w Mszy św., katechezy i rekreację przybliżaliśmy uczestnikom prawdę o miłości Boga Ojca.

  Dziękujemy proboszczom poszczególnych parafii za zaproszenie i miłe przyjęcie. Dziękujemy kapłanom redemptorystom, którzy towarzyszyli każdemu turnusowi rekolekcji: o. Tymoteuszowi Macioszkowi, o. Adamowi Dudkowi, o. Krzysztofowi Wąsiewiczowi, o. Dominikowi Jurkowi i o. Edwardowi Petelczycowi.

  Przeprowadzone latem rekolekcje były owocem całorocznej działalności członków Zespołu, na którą składają się m. in. zjazdy formacyjne, niedziele misyjne w parafiach, zbiórki przyborów szkolnych (w bieżącym roku zaangażowało się w nie ponad 20 instytucji oraz osoby indywidualne).

  Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w działalność Zespołu Misyjnego „Wschód” zapraszamy na najbliższy ogólnopolski zjazd formacyjny, który odbędzie się w dniach 19-21 października w Lubaszowej koło Tuchowa. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 października na adres e-mail: zespol.wschod@gmail.com

  Więcej informacji o działalności Zespołu Misyjnego „Wschód” można znaleźć na stronie internetowej: zmwschod.redemptor.pl oraz na Facebooku: https://web.facebook.com/ZMiWschod/

  br. Maksym Łabkow CSsR, WSD Redempytorystów w Tuchowie

  Udostępnij