• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Dzisiaj: u redemptorystów w Elblągu o życiu konsekrowanym

  Wielebnych Księży i Wszystkich Wiernych Diecezji Elbląskiej  zapraszamy w Roku Życia Konsekrowanego do wspólnej modlitwy za wszystkie osoby życia konsekrowanego Diecezji Elbląskiej.

  Elblag kosciol od ulRobotniczejUroczystości odbędą się w poniedziałek, 9 listopada 2015 roku w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi biskup elbląski ks. dr Jacek Jezierski. Przed Eucharystią będzie można wysłuchać programu słowno-muzycznego pt. „Młodzi o życiu konsekrowanym”. Następnie wszyscy zgromadzeni wspólnie pomodlą się modlitwą Anioł Pański oraz wezmą udział w spotkaniu z ojcem z Radia Maryja. Początek uroczystości godz. 17.30.

  Całe spotkanie modlitewne, przeżywane również w trakcie Roku Jubileuszowego Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie transmitowane na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

  Natomiast o godz. 21.30 na antenie Radia Maryja odbędą się „Rozmowy niedokończone” na temat: „Aktualność charyzmatów życia konsekrowanego na przykładzie diecezji elbląskiej”. Wezmą w nich udział: s. Barbara Wójcik, Franciszkanka Rodziny Maryi; p. Elżbieta Burdynowicz, dziewica konsekrowana, pielęgniarka; ks. Mieczysław Tylutki, salwatorianin, Proboszcz parafii św. Br. Alberta w Elblągu; o. Rafał Roszer, Przełożony Wspólnoty Pijarów w Elblągu oraz dyrektor Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu, o. Piotr Wiśniewski CSsR, Proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu, Referent Diecezjalny ds. Zakonów Męskich.

   

  Zapraszają w imieniu Osób Życia konsekrowanego Diecezji Elbląskiej:

  O. Piotr Wiśniewski CSsR, Referent Diecezjalny ds. Zakonów Męskich

  S. Justyna Józefko RM, Referentka Diecezjalna ds Zakonów Żeńskich

   

  fot. Łukasz Sianożęcki/FOTO GOŚĆ

  Udostępnij