• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  ŚDM: Grupa Redemptor już we Wrocławiu!

  Rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży 2016! Do Wrocławia przybywa młodzież redemptorystowska z całego świata. Spotkanie rozpoczęło się wieczorną Mszą świętą w środę, 20 lipca 2016 r.

  WIĘCEJ: ŚDM: plan spotkań Grupy Redemptor we Wrocławiu i Krakowie

  WIĘCEJ: Oficjalna aplikacja ŚDM 2016 i aplikacja Redemptor 2016

  W sumie we Wrocławiu w dniach 20-25 lipca gościmy 586 osób z Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Burkina Faso, Filipin, Francji, Hiszpanii, Iraku (to najliczniejsza grupa, prawie 200 osób), Madagaskaru, Peru, Polski, Rosji, Singapuru, Słowacji, Ukrainy, Wietnamu i Wybrzeża Kości  Słoniowej. Zakwaterowani są w jednym z akademików położonych zaraz obok kościoła redemptorystów przy ul. Wittiga.

  Nasi goście wezmą udział w katechezach i Mszach św. w naszej parafii MB Pocieszenia oraz w wydarzeniach przygotowanych przez Archidiecezję Wrocławską: Mercy Fest, pokazach fontanny multimedialnej, adoracji krzyża, Mszy św. na Ostrowie Tumskim, festiwalu „Singing Europe” oraz w niedzielę we Mszy św. z całą parafią. Wszyscy udadzą się w poniedziałek, 25 lipca do Krakowa, a tam grupa urośnie do prawie 1,5 tys. osób.

  Goście z całego świata – uczestnicy Dni w Diecezjach – przybyli do Wrocławia różnymi środkami transportu. Część grup przyleciała samolotami, część autokarami, część pociągami. Cały dzień przyjazdu – 20 lipca i dla niektórych 21 lipca – poświęcony jest zakwaterowaniu grup.

  Miejscowy Sztab ŚDM – złożony z parafian i studentów Duszpasterstwa Akademickiego Redemptor  – pomaga w dotarciu grupy z dworca, lotniska do parafii, powitaniu pielgrzymów oraz zakwaterowaniu w rodzinach.

  mm/fot. Anna Wyrostek, Wrocław

  Udostępnij