• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  ŚDM: Dzień Alfonsjański Grupy Redemptor

  Dzień Alfonsjański to najważniejsze spotkanie Grupy Redemptor – ok. 1,5 tys. młodych ludzi – w czasie Światowych Dniach Młodzieży. W środę, 27 lipca 2016 r., na Rynku Podgórskim razem z o. Generałem Michaelem Brehlem CSsR zgromadziła się młodzież redemptorystowska z całego świata.

  WIĘCEJ: ŚDM: plan spotkań Grupy Redemptor we Wrocławiu i Krakowie

  WIĘCEJ: ŚDM: Grupa Redemptor [GALERIE] – stale aktualizowane

  Młodzież zgromadziła się przed południem na katechezie prowadzonej przez ks. bpa Andrzeja Czaję z Opola i Mszy św. Tematem katechezy wyznaczonym przez Komitet Organizacyjny był „czas miłosierdzia”. Opolski biskup przekonywał, że miłosierdzie właśnie trwa, a także zachęcał młodych do odważnego mówienia o tym całemu światu. – Ilu ludzi nie ma tej świadomości? Ilu chrześcijan żyje tak, jakby o tym nie wiedziało? – pytał bp Czaja. Dodał również, że czas miłosierdzia polega na wyrozumiałości dla słabości człowieka, przebaczeniu i wyzwoleniu z mocy ciemności i zła. – To wszystko stało się z momentem przyjścia Jezusa Chrystusa na świat i trwa – wskazał. Po katechezie bp Czaja odpowiadał na pytania młodych, a następnie przewodniczył Mszy św.

  W Eucharystii wzięli udział także Przełożony Generalny Redemptorystów Michael Brehl CSsR (skierował do zebranych także swoje pozdrowienie), o. bp Józef Słaby CSsR z Argentyny, o. Alberto Eseverri CSsR, Radny Generalny, o. Janusz Sok CSsR, Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, o. Jacek Zdrzałek CSsR, Koordynator KRE i ok. 100 kapłanów, w tym kilkudziesięciu redemptorystów z różnych krajów świata.

  Wieczorem odbył się Festiwal Młodych – święto wiary i radości. Zostały zaprezentowane poszczególne grupy narodowościowe (także nasza najliczniejsza z  Iraku wraz z ks. abpem Basharem Wardą CSsR), wszyscy zapoznali się z historią chrześcijańskiej Polski oraz odnowili swoją wiarę. Ważnym momentem było spotkanie z najwyższym Przełożonym Zgromadzenia, o. Generałem Michaelem Brehlem CSsR z Rzymu, który skierował do młodzieży i liderów duszpasterstw swoje przesłanie poświęcone Miłosierdziu Bożemu i jego głoszeniu przez misjonarzy redemptorystów oraz wszystkich dzielących tę samą duchowość.

  Przez procesję z ikoną Matką Bożą Nieustającej Pomocy oraz przez modlitewne rozważanie o. Generała został podkreślony Jubileusz 150-lecia powierzenia Jej Redemptorystom, który obchodziliśmy w tym roku.

  Wszystko przeplatane było muzyką, śpiewem i świadectwami. Całości dopełniła pantomima i koncert grupy „Kumran”.

  WIĘCEJ: ŚDM: Grupa Redemptor [GALERIE] – stale aktualizowane

  WIĘCEJ: wszystkie informacje o ŚDM 2016 Redemptor

  Mariusz Mazurkiewicz CSsR, fot. br. Grzegorz Pruś CSsR,br. Adam Dudek CSsR

  Udostępnij