• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Nowa wspólnota redemptorystów w Toruniu

  Deo gratias! – powstała nowa wspólnota redemptorystów w Toruniu. Stosowna uroczystość i powołanie wprowadzenie w urząd nowego przełożonego odbyły się  w piątek, 20 października 2017 r.

  Duszpasterstwo przy nowym sanktuarium NMP Gwiazdy Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, praca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej oraz posługa w Radiu Maryja i TV Trwam to zasadnicze pola pracy apostolskiej nowej wspólnoty redemptorystów przy ul. Droga Starotoruńska w Toruniu. Wspólnota została ustanowiona decyzją Rady Prowincjalnej Nadzwyczajnej i należy do niej 6 ojców, a jej pierwszym przełożonym został mianowany o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz wspomnianego sanktuarium.

  Erygowania nowej wspólnoty dokonał o. prowincjał Janusz Sok CSsR w obecności jej członków, przełożonego i przedstawicieli „wspólnoty macierzystej” przy ul. Św. Józefa w tym mieście, wikariusza prowincjała i wiceekonoma prowincji oraz ks. bpa Stefana Regmunta i pana prof. Marka Dyżewskiego goszczących w tym czasie w sanktuarium i szkole.

  Członkowie wspólnoty mieszkają obecnie w wydzielonej części pomieszczeń WSKSiM. Wspólnocie życzymy Bożego błogosławieństwa, gorliwości w pełnieniu misyjnego powołania redemptorystowskiego oraz obiecujemy modlitwę!

  red.

   

  Udostępnij