• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Mieszkańcy Mościsk obejrzeli film „Misjonarz”

  W ostatnią niedzielę mieszkańcy Mościsk na Ukrainie mieli okazję obejrzeć film „Misjonarz”, opowiadający o życiu i działalności sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego. Przyczynił się on do założenia placówki redemptorystów w tym mieście i pracował w nim przez 26 lat (1883-1903, 1912-1918). Projekcja filmu odbyła się w kościele św. Michała Archanioła oraz w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Została poprzedzona krótkim wprowadzeniem ze strony reżysera Dariusza Walusiaka, który wyraził wdzięczność ks. proboszczowi Władysławowi Derunowowi i wiernym za współprace przy powstaniu filmu. Po projekcji wszyscy uczestnicy otrzymali obrazki z podobizną o. Bernarda i wspólnie odmówili modlitwę o jego beatyfikację.

   

  Film „Misjonarz” powstał z okazji 80. rocznicy śmierci o. Bernarda Łubieńskiego. Jego reżyserami są o. dr Maciej Sadowski CSsR oraz Dariusz Walusiak z Krakowa. Ich zamiarem było przyczynienie się do rozszerzenia znajomości życia i rozwoju kultu o. Bernarda oraz wyproszenia u Boga za jego wstawiennictwem cudu, który będzie ostateczną pieczęcią jego świętości.

   

  Ojciec Bernard Łubieński zmarł w opinii świętości 10 września 1933 roku w Warszawie. Ten sławny redemptorysta był wybitnym misjonarzem i rekolekcjonistą, nazywany był „niestrudzonym głosicielem Słowa Bożego”. Z Dobrą Nowiną starał się docierać do wszystkich warstw społecznych, głosząc misje i rekolekcje pośród ubogich i sług domowych, robotników, mieszkańców miast i wsi, a także ówczesnej szlachty i arystokracji. Z wielkim zaangażowaniem szerzył też kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przez swoją pracę apostolską przyczynił się do odrodzenia religijno-moralnego społeczeństwa polskiego na przełomie XIX i XX wieku.

   

  Od lat 60. XX wieku podejmowane są starania o jego beatyfikację. Do ukończenia procesu konieczne jest stwierdzenie przynajmniej jednego cudu uczynionego przez Boga za wstawiennictwem o. Bernarda. Zachęcamy więc do ufnej modlitwy w tej intencji.

  https://www.youtube.com/watch?v=8jZYJsfxnPU

  o. Sylwester Cabała CSsR

  Udostępnij