• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Kard. Tobin: zasypać przepaść między wiarą a życiem

  „Zasypać przepaść między wiarą a życiem” – tak ocenia wyzwania, które stoją przed Kościołem w USA kard. Joseph Tobin, jak podaje 6 stycznia 2018 r. Radio Watykańskie. Kard. Tobin jest byłym Przełożonym Generalnym Zgromadzenia Redemptorystów oraz od stycznia 2017 r. ordynariuszem archidiecezji Newark w stanie New Jersey w USA.

  WIĘCEJ: Kardynał Świętego Kościoła Rzymskiego Joseph Tobin CSsR. Deo gratias!

  WIĘCEJ: USA: ingres kard. Josepha Tobina CSsR do archikatedry w Newark

  Główne zadanie, które stoi przed Kościołem w Stanach Zjednoczonych, to zasypanie przepaści oddzielającej wiarę od życia – uważa kard. Joseph Tobin. Biskup Newarku stwierdził, że duchowość wielu amerykańskich katolików ogranicza się do praktyk religijnych, np. uczestnictwa w niedzielnej Mszy, a właściwa i prawdziwa wiara została wyeliminowana z przestrzeni publicznej, domu i codziennego życia. Kolejnymi wyzwaniami dla amerykańskiego Kościoła są sprawy dotyczące ludzi młodych, migrantów i ochrona życia.

  Odnosząc się do spraw dotyczących jego diecezji, kard. Tobin podkreślił m.in., potrzebę wzmocnienia duszpasterstwa wśród studentów i pracowników uczelni wyższych. Na tym polu mamy bowiem bardzo dużo do zrobienia – dodał.

  Biskup diecezji Newark odniósł się także do adhortacji Amoris laetitia. Zaznaczył, że jest to wyzwanie, które ciągle stoi jeszcze przed amerykańskimi biskupami. Potrzebna jest bowiem głęboka i wspólna refleksja na ten temat, aby katolicy tego kraju nie stawali się ofiarami opinii i dezinformacji, które napotykają w internecie, ale by mogli usłyszeć jasną wykładnię w tej kwestii.

  WIĘCEJ: Kard. Joseph Tobin CSsR krytycznie o zmianach w prawie imigracyjnym USA

  WIĘCEJ: W USA trwa wizytacja kanoniczna wspólnot. Wizytatorzy odwiedzili także kard. Josepha Tobina CSsR

  za: Radio Watykańskie

  Udostępnij