• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Dobiegł końca II Kongres Młodych Konsekrowanych

  Uroczystą Mszą św. sprawowaną przez nuncjusza apostolskiego ks. abp. Celestino Migliore kończy się dziś na Jasnej Górze II Kongres Młodych Konsekrowanych. W spotkaniu wzięło udział prawie 1000 osób konsekrowanych z całej Polski.

  Dziękczynienie Bogu za dar powołania, konferencje, koncert uwielbienia, wieczór adoracji oraz procesja z relikwiami świętych i błogosławionych – to tylko niektóre z punktów programu dobiegającego końca Kongresu.

  Wczoraj, podczas Mszy św. w bazylice jasnogórskiej, ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, wskazał, że poprzez spotkania poświęcone modlitwie i refleksji, a także poprzez dzielenie się problemami i nadziejami, pragniemy zaświadczyć, że nie jesteśmy uczniami systemu filozoficznego czy ideologicznego, ale mężczyznami i kobietami, którzy przez wiarę doświadczają osobistego spotkania z Chrystusem.

  Praca prowadzona na rzecz Kościoła Chrystusowego przy zaangażowaniu różnych charyzmatów i posług jest trudnym zadaniem, ale poprzez łaskę wiary i przylgnięcie osobiste umysłem, sercem, duszą i ciałem do Zbawiciela. Jest to misja nadająca sens życiu i zarazem sprawa godna poświęcenia własnego życia – podkreślił metropolita częstochowski.

  Ksiądz arcybiskup wskazał również, że Boża opatrzność nigdy nie nakłada na nas ciężarów, których nie jesteśmy w stanie unieść.

  Ani nie stawia wymagań, którym nie moglibyśmy sprostać. Jeśli wzywa, przychodzi z konieczną pomocą. Chodźmy więc ufnie w Chrystusie wraz z Maryją – Matką naszych powołań i zawierzeń. On będzie nam towarzyszył w drodze aż do celu, który zna tylko On – mówił ks. abp Wacław Depo.

  W Kongresie biorą udział młodzi konsekrowani z różnych zakonów, zgromadzeń, ale nie tylko. Chciałabym zwrócić uwagę, że osoby konsekrowane to też osoby, które służą Panu Bogu w instytutach świeckich – podkreśliła s. Monika Duda ze zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich.

  Spotkanie osób konsekrowanych jest okazją do głębszego odkrywania daru, jakim jest łaska powołania.

  Osoby konsekrowane mają pomóc dzisiejszemu światu odkryć oblicze Pana Jezusa, a więc np. ma się to dokonywać przez nasze życie wspólne, przez naszą działalność. Przez naszą wierność powołaniu świat ma widzieć, że Pan Bóg jest dzisiaj obecny i można Go zobaczyć. Jego oblicze jest dzisiaj widzialne w Kościele – podkreślił ks. Tomasz Sekulski.

  II Kongres Młodych Konsekrowanych wpisuje się w obchody przeżywanego w Kościele Świętym Roku Życia Konsekrowanego i stanowi odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, by odkrywając piękno konsekracji, wspierać się wzajemnie w naszym radosnym „tak” dla Ewangelii.

  za: TV Trwam News/ RIRM

   

  Zdjęcia z dnia wczorajszego, 25 września. Temat dnia: o kryzysie w życiu konsekrowanym.

  Udostępnij