• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Życzenia O. Prowincjała na Boże Narodzenie 2017 r.

  Drodzy Współbracia,

  „Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam!” (1 J 4, 16)

  Uwierzmy w Miłość, że rzeczywiście stała się Ciałem, że zamieszkała z nami. W kolejne Boże Narodzenie chce nam znów przypomnieć, że potrzebujemy Jej bardziej, niż czegokolwiek innego. Bez wyjątku – wszyscy.

  Uwierzmy w miłość, która nie jest poezją, a codziennymi decyzjami i postawami. By poranionych nie ranić jeszcze bardziej nieprzemyślanym słowem czy obojętnością. By nie tylko dostrzegać ludzkie biedy, bunty i bóle – ale by stały się one częścią naszego życia.

  Uwierzmy w miłość, która wyrastając z wiary nie pozwala ugrząźć w podniosłych dyskusjach o dzisiejszych zagrożeniach i dzisiejszych ubogich, po których wracamy spokojnie w nasze dość wygodne, zabezpieczone życie. Zawierzmy Miłości, niech nas prowadzi.

  Dziękuję wszystkim Współbraciom za adwentowe zaangażowanie w głoszenie misji i rekolekcji, spowiedź i duszpasterskie towarzyszenie. Dziękuję tym Współbraciom, którzy poprzez słowo mówione w salach szkolnych, czy uniwersyteckich, przy mikrofonie radiowym, czy poprzez ofiarę modlitwy i cierpienia włączają się w misyjne dzieło naszej Prowincji.

  Niech uroczysta liturgia świątecznych dni Narodzenia Pańskiego wprowadza nas w krąg miłości Wcielonego Słowa do Ojca. Obyśmy nią poruszeni zapragnęli przylgnąć do Boga z ufnością, a On poprowadzi nas dalej właściwymi drogami.

  Życzę Bożego pokoju i radości oraz obfitego błogosławieństwa w Roku Pańskim 2018!

  o. Janusz Sok CSsR, Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

  Udostępnij