• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Zespół Misyjny Wschód już 25 raz wyrusza na wakacyjną ewangelizację

  Wakacje, a więc zaczyna się także czas rekolekcji dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Zespół Misyjny Wschód w krajach byłego ZSRR.

  Już w najbliższą niedzielę, 26 czerwca 2016 r. wyjeżdża pierwsza grupa do Borysławia na Ukrainie. Potem czekają jeszcze: Miżyniec, Strzelczyska, Złoczów (Ukraina), Szumilino, Widze (Białoruś) oraz Soleczniki (Litwa). Dużo pracy, potrzeba wiele sił! Bardzo prosimy o modlitwę za wszystkich animatorów z Zespołu Misyjnego Wschód, którzy w tym roku podejmują wyzwanie, jakim jest wyjazd i bycie głosicielem oraz świadkiem Jezusa Miłosiernego. Wspierajcie nas!

  WIĘCEJ: Zespół Misyjny Wschód ma już 25 lat!Zespół Misyjny Wschód

  Zespół Misyjny Wschód istnieje od 1991 roku i działa przy Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie. Jego członkami oprócz zakonników są osoby świeckie, które stanowią w Zespole znaczną większość, np. nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, studenci, uczniowie szkół średnich, itd. Zasadniczym celem Zespołu jest pomoc parafiom katolickim na terenie byłego ZSRR. Przejawia się ona szczególnie w organizowaniu, wspieraniu i prowadzeniu rekolekcji, głównie dla dzieci i młodzieży. Są to zazwyczaj tygodniowe rekolekcje typu oazowego. Zespół przeprowadził wiele serii rekolekcji w takich krajach, jak: Białoruś, Kazachstan, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Rosja, Ukraina, pomagając w pracy duszpasterskiej kapłanom tam pracującym. W czasie rekolekcji, które swoim stylem przypominają formę polskich „półkolonii”, prowadzone są katechezy, odbywają się wspólne Eucharystie i modlitwy, organizowane są zabawy. Dzieci, uczestnicząc w tego typu spotkaniach, cieszą się z tego że ktoś o nich pamięta, że ktoś chce z nimi spędzić wspólnie wakacyjny czas. Zawsze z radością oczekują na kolejny przyjazd.

  Każdy wyjazd rekolekcyjny to także kolejny krok do pogłębienia wiary samych misjonarzy i dziękczynienia Bogu za powołanie ich do tego Zespołu. Ten krótki czas wakacyjny zostawia niezatarty ślad: „Kiedy przypominam sobie te kilka dni spędzonych na Białorusi, zawsze widzę twarze ludzi tęskniących za Bogiem, szukających Go i pragnących wprowadzić w swoje życie. (…) Ich postawa dodaje mi sił, że warto było się trudzić, zrezygnować z innych zajęć, by przyjechać do Widz. Cieszę się tym bardziej z tego, że ludzie chcą, abyśmy przyjeżdżali, czekają na nas. Chcą słuchać i rozmawiać o Bogu. (…) Swój pobyt na Białorusi odebrałam jako wielki dar Boży, jako włączenie w wielkie dzieło Boże. Dzięki temu mogłam poznać dar przyjaźni i wspólnoty. Mogłam zobaczyć Boga w drugim człowieku”. Takie oto świadectwo zbliżenia się do Boga jest najpiękniejszym owocem naszych rekolekcji.

  W skład Zespołu wchodzi kilkunastu redemptorystów i kilkadziesiąt osób świeckich. Zespół utrzymuje się z dobrowolnych ofiar składanych przez darczyńców oraz z darów serca przekazywanych przez wiernych podczas tzw. niedzieli misyjnych, będących okazją do podzielenia się doświadczeniami nabytymi na rekolekcjach.

  Zespół Misyjny WSCHÓD, ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów, tel. 014 / 632-72-00, zmwschod@redemptor.pl

  Fanpage ZM Wschód na Facebooku

  Strona internetowa ZM Wschód

  Zespół Misyjny Wschód, Tuchów/red.

  Udostępnij