• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Wspólnota „Pieśń Nowa” z Torunia w żywiole ewangelizacyjnym

  Jak co roku Wielki Post obfitował w wiele wydarzeń ewangelizacyjnych, w które angażujemy się jako Wspólnota, by z zapałem ucznia Jezusa głosić innym dobrą nowinę o Zbawieniu. W tym czasie prowadziliśmy więc kursy Szkoły Nowej Ewangelizacji, kursy Alpha, posługiwaliśmy na rekolekcjach wielkopostnych oraz zaangażowaliśmy się w posługę muzyczną.

  W dniach 6-8 marca 2019 r. wraz z Fundacją Królewnie Dziedzińce prowadziliśmy rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły dla Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni. Dzieliliśmy się tym, co Bóg uczynił w naszym życiu, uwielbialiśmy Boga śpiewem, modliliśmy się za siebie i rozważaliśmy Mękę Chrystusa zapisaną na Całunie Turyńskim.

  Zdjęcia: https://www.facebook.com/dm.torun/photos/pcb.1311700342344579/1311699172344696/?type=3&theater

  W dniach 8-10 marca Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Toruńskiej Św. Jana Umiłowanego Ucznia prowadziła dwa swoje autorskie kursy Tobiasz i Sara dla małżeństw oraz Kurs Chłopiec z chlebami i rybami dla Wspólnoty „Słowo Życia” z Torunia. W pierwszym kursie wzięły udział małżeństwa ze wspólnoty Dom na Skale z parafii św. Józefa w Toruniu. Uczestnicy mieli możliwość odnowienia więzi małżeńskiej oraz pogłębienia wspólnej relacji z Bogiem. Natomiast na kursie „Chłopiec z chlebami i rybami” odkrywali swoje talenty, dary oraz powołania życiowe i miejsce w Kościele, konkretne posługi we wspólnocie.

  Zdjęcia: https://drive.google.com/open?id=1OzEq5MWcKcb3FCyLq0P_ZDcz56WZzb4c

  W dniach 22-24 marca Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Toruńskiej św. Jana Umiłowanego Ucznia prowadziła w Toruniu kurs ewangelizacyjny Nowe Życie. Uczestnikami kursu byli m.in. klerycy I roku z seminarium duchownego w Toruniu oraz osoby świeckie, chcące pogłębić więź z Jezusem. Na kursie uczestnicy doświadczyli spotkania z żywym Bogiem obecnym w sercu Kościoła poprzez słuchanie Słowa Bożego, liczne świadectwa, sakramenty święte, dzielenie się swoim czasem i przeżyciami. Zaś Pan Bóg działał cuda w sercach uczestników.

  Zdjęcia: https://drive.google.com/open?id=1OMbHz5w1Bkx4nodaEA7LgyzOWNiKM8QD

  W weekend 22-24.03.19 prowadziliśmy także kurs Emaus dla studentów Kolegu Teologicznego im. Jana Kazimierza w Grodnie na Białorusi. Był to czas przezywania przez uczestników rekolekcji wielkopostnych, podczas których  mieli oni okazję spotkać się z Jezusem obecnym w swoim Słowie. Równolegle prowadziliśmy dzień skupienia dla katechetów diecezji grodzieńskiej, których temat brzmiał: Katecheza kerygmatyczna. Uczestniczy zostali zaproszeni do odnowienia swojej więzi z Bogiem, aby być autentycznymi świadkami dla swoich uczniów.

  https://www.facebook.com/Wsp%C3%B3lnota-Pie%C5%9B%C5%84-Nowa-SNE-Toru%C5%84-549194701847037/ (wpis z 26.03)

  Nocą z 22 na 24 marca posługiwaliśmy także muzycznie i modlitewnie na Górze Modlitwy, dziele organizowanym przez fundację Królewskie Dziedzińce w Toruniu. Ideą comiesięcznych spotkań jest prowadzenie uwielbienia przez muzykę i rozważanie słowa Bożego. Jest to także inicjatywa wychodzenia z modlitwą i posługą w przestrzeń świecką. W Toruniu uwielbienia odbywają się na dworcu PKP. Warto dodać, że jest to dzieło ponad wspólnotowe. Spotkania są inicjowane przez Domy Modlitwy 24h i odbywają się w wielu miastach w Polsce i na świecie.

  Wraz z Wielkim Postem rozpoczęły się kolejne edycje kursu ewangelizacyjnego Alpha. Tym razem równolegle w dwóch miejscach – w naszej parafii oraz w parafii w Mszanie koło Brodnicy (diecezja toruńska). Kurs trwa 10 tygodni, więc jesteśmy na półmetku. Naszą dużą radością i jednocześnie wielkim wyzwaniem są kursy Alpha prowadzone w więzieniach. W to dzieło angażuje się aż siedem Wspólnot z Torunia i okolic. Członkowie Pieśni Nowej brali udział w kursach prowadzonych w trzech więzieniach: w Inowrocławiu dla mężczyzn oraz w Grudziądzu dla kobiet i mężczyzn.

  Bogu nich będą dzięki za wielkie Jego dzieła, których możemy być świadkami.

  Jolanta Zatorska, świecka misjonarka Najświętszego Odkupiciela, Toruń

   

  Udostępnij