• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Warszawa: modlitwa za pomordowanych 30 redemptorystów i ofiarzy Rzezi Woli [ZAPROSZENIE]

  W piątek, 6 sierpnia 2021 r. przypada 77. rocznica zamordowania przez Niemców w czasie Rzezi Woli 30 redemptorystów z klasztoru przy ul. Karolkowej w Warszawie. Jak co roku, chcemy tego dnia modlić się za pomordowanych zakonników oraz wszystkich zamordowanych mieszkańców Woli.

  W tym roku uroczystość ta będzie współorganizowana przez Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. O godz. 11.00 odbędzie się modlitwa na Placu Męczenników przzed kościołem św. Klemensa przy ul. Karolkowej 49 w ceremoniale wojskowym  z przedstawicielami instytucji państwowych.

  WIĘCEJ: Premier Mateusz Morawiecki oddał hołd ofiarom Rzezi Woli i 30 zamordowanym redemptorystom

  Podczas tej uroczystości  będzie miała miejsce promocja folderu, wydanego przez Pocztę Polską wraz z kartą pocztową z cyklu święci i błogosławieni „Klemens Hofbauer”, który poświęcony jest również pomordowanym redemptorystom. Zostanie także oficjalnie zainaugurowana rewitalizacja Placu Męczenników.

  Natomiast wieczorem o godz. 18.30 zostanie odprawiona Eucharystia w intencji zamordowanych redemptorystów i 50.000 ludności cywilnej Woli. Podczas tej uroczystości  zostanie pobłogosławiona i otwarta kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest „wotum wdzięczności za niepodległość Ojczyzny”. Mszy św. przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

  Eucharystię poprzedzi koncert naszego chóru Sonus Innumerabiles o godz. 17.45. Chór w trakcie koncertu wykona „Mszę Polską” Jana Maklakiewicza, a podczas Eucharystii fragmenty „ Mszy Świętokrzyskiej” tego samego autora.  Nagranie obu tych dzieł niebawem ukaże się na płycie CD.

  W imieniu wspólnoty redemptorystów w Warszawie przy ul. Karolkowej na Woli serdecznie zapraszam do udziału w uroczystościach.

  o. Damian Simonicz CSsR, proboszcz parafii św. Klemensa Hofbauera w Warszawie

  fot. br. Bolesław Kuboń CSsR, Warszawa

  Projekt części wystroju kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Klemensa Hofbauera w Warszawie:

  Udostępnij