• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Tuchowskie czuwanie dla młodzieży: Masz talent!

  W naszej tuchowskiej bazylice odbyło się kolejne czuwanie młodzieżowe z cyklu „Droga wewnętrzna”, 21 maja 2021 r. Tematem majowego spotkania było hasło: „MASZ TALENT!”, nawiązujące do tytułu dobrze nam znanego telewizyjnego show.

  Na temat talentów, jakie każdy za nas posiada, opowiadał nasz tuchowski duszpasterz młodzieży oraz katecheta, o. Paweł Zyskowski CSsR. Wieczorne spotkanie rozpoczęliśmy od konferencji, w której o. Paweł podkreślił, że talenty dane nam przez Boga są darem, który należy rozwijać i nim się dzielić. Następnie uczetsniczylismy adoracja Najświętszego Sakramentu – doskonała sposobność, aby poprosić Jezusa o łaskę wytrwałości oraz otwarte serca dla drugiego człowieka, naszego brata i naszej siostry oraz czas podziękowania za talenty i dary otrzymane. Te widoczne ale i te, które są darem niewidocznym dla oczu.

  Po adoracji nastąpił najważniejszy punkt spotkania – wspólna Eucharystia – podczas której o. Paweł w swojej homilii zwrócił szczególną uwagę na miłość Boga przychodzącego do nas mimo naszych upadków oraz niewierności.

  Już dziś zapraszamy Was – młodych – na czuwanie, które odbędzie się 18 czerwca, jak zwykle w bazylice Matki Bożej Tuchowskiej. A zatem, do zobaczenia w przyszłym miesiącu i pamiętajcie: „MAMY TALENTY!!”.

  br. Ireneusz Krzywoń CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij