• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Tuchów: spotkanie wspólnot formacyjnych z okazji święta św. Klemensa Hofbauera

  W przypadające 15 marca w Zgromadzeniu Redemptorystów święto św. Klemensa Marii Hofbauera tradycyjnie organizowane jest spotkanie wspólnot formacyjnych, w którym biorą udział postulat, nowicjat i wspólnota braci kleryków z tuchowskiego seminarium. Tak stało się także w 2017 r.

  Rozpoczęło się ono uroczystą jutrznią. Po śniadaniu i krótkiej przerwie wszyscy udali się na wykład, który wygłosiła pani dr Paulina Dąbrosz-Drewnowska ze Szczecina. Prelekcja dotyczyła wygnania benonitów z Warszawy w świetle niepublikowanych jeszcze francuskich źródeł i pozwoliła na dokładniejsze poznanie historii warszawskiej wspólnoty redemptorystów założonej przez św. Klemensa. Szczególnym gościem na tym wykładu był o. dr Adam Owczarski CSsR, dyrektor Instytutu Historycznego Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w Rzymie.

  Ważnym punktem spotkania była prezentacja wydanych przez Prowincję Warszawską Redemptorystów „Listów św. Klemensa Hofbauera”. Książka zawiera niepublikowane dotąd listy Świętego i jest znaczącym przyczynkiem w poznawaniu Jego dzieła i świętości.

  Po tej uczcie intelektualnej i duchowej uczestnicy spotkania udali się na modlitwy i obiad, a następnie przyszedł czas na wysiłek fizyczny. Grupa turystyczna udała się na wycieczkę do Ciężkowic, a grupa sportowa rozegrała emocjonujący mecz piłki nożnej.

  Następnie wspólnoty formacyjne spotkały się na Nowennie Nieustannej oraz Eucharystii, której przewodniczył Wikariusz Prowincjała, o. Dariusz Paszyński CSsR, natomiast kazanie wygłosił o. Kazimierz Piotrowski CSsR, Ekonom Prowincji.

  Po Mszy św. wszyscy zebrali się w auli św. Klemensa, aby stoczyć małą potyczkę. Dwie grupy, złożone z członków wszystkich wspólnot formacyjnych, wzięły udział w quizie o ojcach formatorach. Walka była zacięta, ponieważ na zwycięzców czekała nagroda przygotowana przez o. Kazimierza.

  br. Michał Zieliński, Nowicjat Redemptorystów w Lubaszowej

  fot. br. Jakub Gościński CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij