• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Studia Redemptorystowskie w bazie Directory of Open Access Journals

  Studia Redemptorystowskie  – rocznik naukowy naszej Prowincji – został umieszczony w bazie Directory of Open Access Journals (DOAJ) na Uniwersytecie w Lund w Szwecji. To prestiżowy moment dla naszego periodyku.

  pobrane

  Baza ta została uruchomiona w 2003 r., początkowo baza liczyła 300 czasopism otwartego dostępu, a dziś zawiera już ponad 9000 tytułów z całego świata. Czasopisma otwartego dostępu obejmują wszystkie dziedziny nauki: technologia, medycyna, nauki społeczne i humanistyczne. DOAJ dba o zasady przejrzystości i dobre praktyki publikacji naukowych – od pism oczekuje się przestrzegania tych zasad, jest to warunkiem członkostwa. Baza jest ona także kuratorem otwartych czasopism i jest punktem wyjścia dla wszystkich wyszukiwań informacyjnych dotyczących jakości publikowanego materiału.

  Celem DOAJ jest zwiększenie widoczności i łatwości używania otwartego dostępu do czasopism naukowych i akademickich, promując w ten sposób ich zwiększone wykorzystanie i wpływ w międzynarodowym środowisku naukowym.

  Dla Studiów Redemptorystowskich to prestiżowy moment. W imieniu całej Redakcji pragnę podziękować wszystkim za współpracę i zachęcić do dalszego współtworzenia jego już międzynarodowego oblicza. Kolejny numer ukaże się już w grudniu 2016 r.

  o. dr hab. Mirosław Pawliszyn CSsR, red. naczelny, Warszawa

  Strona internetowa naszego rocznika naukowego: studia.redemptorysci.eu

  WIĘCEJ: Studia Redemptorystowskie – 9 punktów na liście MNiSW

  WIĘCEJ: Studia Redemptorystowskie – nowy numer

  Udostępnij