• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Granada 2018 – Europejskie Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej

  BRAK WOLNYCH MIEJSC!

  Europejskie Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej w Granadzie: strona oficjalna w j. angielskim i hiszpańskim

  Organizowane jest raz na kilka lat, ostatnie odbyło się w ramach ŚDM Kraków 2016. Służy integracji środowiska, animacji osób zaangażowanych w duszpasterstwo, pogłębieniu życia naszą duchowością i charyzmatem wśród młodzieży. Odbędzie się na południu Hiszpanii w Granadzie (zamiennie w j polskim Grenada) – mieście pięknym, gorącym (w lipcu ok. 35-40 stopni, ale sucho!), historycznym (kultura arabska i chrześcijańska) i gościnnym. Hiszpańscy redemptoryści przeniosą do Grenady swoje spotkania młodzieżowe z El Espino (takie nasze RDM od 30 lat) i zapraszają naszą młodzież z innych krajów Europy.

  Termin: 22 lipca (niedziela) – 1/2sierpnia (środa/czwartek) 2018 r. Samo spotkanie w Grenadzie 25-29 lipca 2018 r. Liczą na około 600 osób, w tym ok. połowa z Hiszpanii.

  Trasa – p odrodze odwiedzimy Lourdes (cały dzień pobytu, 160 lat objawień), Awinion (siedziba papieży), chcemy skorzystać z uroków jednej ze strzeżonych plaż Morza Śródziemnego.

  Wiek uczestników: 16-30 lat (maksymalnie 35 lat za zgodą organizatorów). Niepełnoletnia osoba (lub ich niewielka grupka) ma osobistego pełnoletniego opiekuna tej samej płci.

  Profil uczestnika – osoba zaangażowana w nasze duszpasterstwo parafialne, akademickie i inne, przygotowujący się do bierzmowania lub po bierzmowaniu lub jeszcze inne młode osoby dzielące nasz charyzmat.

  Koszty: uczestnik+parafia: 250 euro+350 zł

  Na całość kosztów składa się: opłata na miejscu za noclegi, wyżywienia i organizację, przejazd autokarem (w obie strony to ok. 7 tys. km!), ubezpieczenie, noclegi i wyżywienie po drodze, inne drobniejsze. Potrzebne będzie także kieszonkowe (w euro i tylko w Polsce złotówki).

  Terminy zapisów i wpłat: do 31 marca 2018 r. (Wielkanoc) – 350 zł od osoby

  zapisy na: mlodziez.redemptor@gmail.com

  wpłata: Dom Zakonny Prow. Warszawskiej Zgr. Najśw. Odkupiciela w Toruniu (wystarczy Dom Zakonny, Toruń bo i tak się nie zmieści)

  nr konta: 81 1600 1303 1849 8675 2000 0001

  Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

  Tytuł płatności (koniecznie!): nazwisko(a) lub nazwa parafii GRANADA 2018

  do 15 maja 2018 r. – 250 euro

  Warunki: dla obniżenia kosztów będą przejazdy nocne, będą noclegi w łóżkach, ale też i na podłodze i każdy musi zabrać karimatę i coś do przykrycia lub śpiwór. W samej Granadzie będzie na pewno w nocy około 26 stopni i przykrycie może nie być potrzebne. Noclegi w salach lub pokojach wieloosobowych. Tak samo sanitariaty i łazienki.

  Jedzenie – jak na takich spotkaniach – jakość cateringu. Po drodze – jeśli przy autostradzie, to w barach i restauracjach na własną rękę. Szczegóły zostaną podane w kwietniu, także odnośnie jakiejś możliwej diety, alergii, itd.

  Autokar – komfortowy, klimatyzowany autokar formy OskarTrans z Poznania – http://www.autokary-wynajem.pl/pl

  Udostępnij