• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Perth: X Zebranie Plenarne Konferencji Redemptorystów Europy

  Doroczne Zebranie Konferencji Redemptorystów Europy miało miejsce w Perth w Szkocji w dniach 8-9 września 2017 r. zaraz po obradach trzeciej fazy Kapituły Generalnej.

  WIĘCEJ: Perth: trwa trzecia faza XXV Kapituły Generalnej

  Obecni byli Przełożony Generalny, dwóch jego Radnych, Koordynator KRE oraz członkowie zebrania – przełożeni europejskich jednostek oraz pozostali członkowie Kapituły Generalnej z Europy. Jednym z pierwszych zadań był wybór trzech kandydatów na stanowisko Koordynatora KRE w następnej kadencji, z których jeden zostanie mianowany przez Zarząd Generalny. Po głosowaniach skompletowano listę w kolejności: o. Johannes Römelt CSsR (Przełożony Prowincji Św. Klemensa), o. Piotr Chyła CSsR (Prowincja Warszawska, Dyrektor Centrum Duchowości Redemptorystowskiej w Rzymie) i o. Ronald McAinsh CSsR (Przełożony Prowincji Londyńskiej).

  Zagłosowano także na możliwych członków Rady KRE w nowym sześcioleciu, którymi zostali: o. Piotr Chyła CSsR, o. Gianni Congiu CSsR (Przełożony Prowincji Rzymskiej) oraz o. Ronald McAinsh CSsR jako suplens.

  O. Generał w swoim wstępnym wystąpieniu podkreślił potrzebę planu pastoralnego konferencji, który wskaże na jej priorytety. Dyskutowano następnie o krótko- i długookresowych celach i sposobach wprowadzenia w życie decyzji trzeciej fazy kapituły. Omówiono także raporty Komisji Współpracy w Misji, Sekretariatu Ekonomicznego i oczywiście sprawozdanie kończącego swoje urzędowanie Koordynatora KRE, o. Jacka Zdrzałka CSsR.

  O. Jacek po siedmiu latach pracy zaznaczył, że uważa, iż jest już czas na nową osobę do tej posługi. O. Generał podziękował mu za nadzwyczaj dobrze wykonaną pracę jako pierwszy koordynator, a wielu uczestników zebrania gratulowało mu zdolności komunikacyjnych, jego energii i dużego wysiłku włożonego w ten urząd.

  Rozmawiano także o miejscu przyszłego Zebrania KRE – aktualnie najbardziej prawdopodobnym jest Bratysława na Słowacji w październiku 2018 r.

  o. Ronald J. McAinsh CSsR, Londyn

  za: cssr.news

  Udostępnij