• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Patagonia: poświęcenie nowego domu redemptorystów w Esquel

  Współbracia z Wiceprowincji Resistencia w Argentynie pobłogosławili i zainagurowali w środę, 27 kwietnia 2016 r. nowy dom zakonny w Esquel w Patagonii.

  Świętowanie rozpoczęto Mszą św. pod przewodnictwem biskupa Prałatury Esquel, o. Józefa Słabego CSsR, z udziałem Przełożonego Wiceprowincji Resistencia, o. Henryka Kaczochy CSsR oraz Współbraci Wiceprowincji i sąsiednich Prowincji: Buenos Aires i Chile.

  Wieczorem wspólnie z wiernymi świeckimi z naszych parafii modliliśmy się nieszporami i po nich nastąpiło uroczyste błogosławieństwo domu zakonnego i domu parafialnego. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Ojciec Biskup wraz z Ojcem Wiceprowincjalem oraz świeccy z naszych parafii. Wszystko zakończyła wspólna kolacja przygotowana przez świeckich i toast na cześć naszych dobroczyńców, którzy w dużym stopniu przyczynili się do powstania nowego domu zakonnego w tej misyjnej placówce w Patagonii.

  Polscy redemptoryści – z Prowincji Warszawskiej i Wiceprowincji Resistencia – pracują w Patagonii od 2007 r. wraz ze Współbraćmi z Argentyny. Aktualnie wspólnotę nowego domu zakonnego w Esquel tworzą: o. Piotr Strycharz CSsR, przełożony i proboszcz parafii Santa María de los Angeles, o. Daniel Molina CSsR, adminstrator parafii w Paso de Indios i o. Grzegorz Lesiak CSsR – należący do Prowincji Warszawskiej Redemptorystow – proboszcz parafii La Inmaculada z Trevelin.

  o. Grzegorz Lesiak CSsR, Esquel, Argentyna

  Udostępnij