• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Oświadczenie Konsulty KWPZM

  Jako Konsulta Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich pragniemy wyrazić oburzenie słowami, które padły podczas niedawnego wywiadu z udziałem Pani Posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. Określają one w sposób niesprawiedliwy i obraźliwy, uwłaczający godności kobiety, relacje pomiędzy kapłanami, a wspólnotami sióstr zakonnych.

  Drogie Siostry,

  przy tej okazji kierujemy kilka słów także do Was. Chcemy byście wiedziały, że doceniamy bardzo Waszą pełną poświęcenia posługę w tak wielu miejscach – na uczelniach, w szkołach, parafiach, szpitalach, domach pomocy społecznej, szkołach, ochronkach itd.

  Podziwiamy Was za troskliwą służbę pośród ludzi głodnych Boga, ubogich, schorowanych, samotnych i tych, od których wielu ludzi i wiele instytucji odwraca wzrok. Potrzebujemy Waszej serdecznej modlitwy, zanoszonej codziennie w sprawach Kościoła, Ojczyzny, za nas, za wiernych, którzy z zaufaniem powierzają Wam swoje problemy i tajemnice.

  Dziękujemy Wam za przykład wiary pełnej matczynego ciepła. Solidaryzujemy się z Wami jak bracia, tym bardziej, że wiele naszych rodzin zakonnych ma wspólne z Waszymi korzenie, charyzmaty i historię. Cenimy sobie bardzo Waszą siostrzaną przyjaźń i współpracę.

  Niech dobry Pan da łaskę uczciwego rozumienia spraw tym, którzy rzucają słowa, nie bacząc na to, że te też mogą ranić. Łączymy się z Wami w modlitwie, także za te osoby.

  Warszawa, 19 marca 2019 r. 

  O. Janusz Sok, Przewodniczący KWPZM

  Udostępnij