• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Nowy numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski” nr 66 (marzec – maj 2021). Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński od dziś Czcigodnym Sługą Bożym!

  Właśnie czas Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy, przypomina nam, że choć Chrystus cierpiał i umarł za nas na krzyżu, to On jednak jest ostatecznie Zwycięzcą. Jezus zmartwychwstał, żyje! On pokonał szatana, śmierć i grzech! W Nim i my możemy również odnieść zwycięstwo nad wszelkim złem, którego doświadczamy.

  Takim szczególnym miejscem doświadczenia mocy Chrystusa w naszym życiu jest każda spowiedź. Może warto się zastanowić nad tym, co możemy zrobić, by ten sakrament był jeszcze bardziej owocny w naszym życiu (konferencja rekolekcyjna o. Bernarda o spowiedzi). Umocnieniem na naszej drodze wiary jest też każda Eucharystia (artykuł o. Szczupała).

  Ojciec Święty, ogłaszając 8 grudnia ubiegłego roku Rok Jubileuszowy poświęcony św. Józefowi, wskazuje nam również, że w tym niełatwym dzisiejszym czasie, właśnie ten święty, pozornie ukryty, zawsze pozostający jakby w cieniu, może być dla nas prawdziwym orędownikiem, pomocnikiem i przewodnikiem (mówił też o tym o. Bernard, Opieka św. Józefa).

  W obecnym roku w naszym Zgromadzeniu Redemptorystów wspominamy także 150. rocznicę ogłoszenia doktorem Kościoła
  naszego założyciela św. Alfonsa Liguori (Wspomnienia o. Bernarda). Nie ustawajmy w modlitwie o ustąpienie epidemii, ale i o beatyfikację o. Bernarda Łubieńskiego.

  Zaufajmy do końca Jezusowi. Niech to obecne doświadczenie krzyża i cierpienia, przez które przechodzimy, pozwoli nam tym
  pełniej doświadczyć mocy Chrystusa Zmartwychwstałego i pomoże nam być Jego świadkami w dzisiejszym świecie.

  Redakcja

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij