• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Nowi koordynatorzy kontynentalnych konferencji spotkali się z Zarządem Generalnym

  Zarząd Generalny naszego Zgromadzenia spotkał się z nowomianowanymi koordynatorami kontynentalnych konferencji redemptorystów w dniach 15 do 19 stycznia 2018 r., by wspólnie przejrzeć plany Zgromadzenia w obecnym sześcioleciu (2016-2022).

  WIĘCEJ: O. Johannes Römelt CSsR nowym koordynatorem Konferencji Redemptorystów Europy

  WIĘCEJ: Spotkanie ustępującej i nowej Rady Konferencji Redemptorystów Europy

  Na spotkaniu obecni byli także o. Brendan Kelly CSsR, Sekretarz Generalny i trzej poprzedni koordynatorzy: o. Jacek Zdrzałek CSsR (Europa), o. Guy-Arnaud Agbossaga CSsR (Afryka i Madagaskar) i o. Manuel Rodríguez Delgado CSsR (Ameryka Łacińska i Karaiby).

  Głównymi tematami spotkania były: rozwój sytuacji w konferencjach i prace Zarządy Generalnego od ostatniej Kapituły Generalnej w 2016 r., relacje pomiędzy koordynatorami, ich konsultorami, zgromadzeniami konferencji oraz sekretariatami i komisjami, formacja podstawowa i ciągła; wizytacja nadzwyczajna, prace komisji ds. restrukturyzacji i planowanie na przyszłość.

  Tydzień prac był bardzo owocny i zapewnił, szczególnie nowym koordynatorom ważne narzędzia w ich służbie konferencjom i Zgromadzeniu. W czasie Mszy św. we wspomnienie bł. Piotra Dondersa o. Generał Michael Brehl CSsR wprowadził koordynatorów w ich urząd i udzielił błogosławieństwa.

  Na zdjęciu, od lewej: o. Jacek Zdrzalek (poprzedni koordynator Europy), o. Manuel Rodriguez Delgado (poprzedni koordynator Ameryki Łacińskiej i Karaibów), o. Johannes Römelt (nowy koordynator Europy), o. Zephyrin Luyila (koordynator Afryki i Madagaskaru), o. Michael Brehl (Przełożony Generalny), o. Jovencio Ma (koordynoator Azji i Oceanii), o. Marcelo Araujo (oordynator Ameryki Łacińskiej i Karaibów), o. Jack Kingsbury (koordynator Ameryki Północnej), o. Guy-Arnaud Agbossega (poprzedni koordynator Afryki i Madagaskaru).

  * * *

  Przed tym spotkaniem, w dniach 8-14 stycznia 2018 r., o. Johannes Römelt CSsR, koordynator z Europy oraz nowi konsultorzy o. Gianni Congiu CSsR (Przełożony Prowincji Rzymskiej) i o. Piotr Chyła CSsR (Dyrektor Centrum Duchowości Redemptorystów w Rzymie) odwiedzili międzyprowincjalną wspólnotę w Albanii.

  Mieli możliwośc poznania aktualnej sytuacji wspólnej misji redemptorystów europejskich w Kamez i powitać w tej wspólnocie o. Manlio Cirimele CSsR z Prowincji Neapolitańskiej jako jej nowego członka.

  za: cssr-europe.com

  Udostępnij