• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Gdzie sens, gdzie logika?

  „Gdzie sens, gdzie logika?” oraz „Cast away” to tematy audycji i programu, w jakich Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów uczestniczyło w piątek, 14 grudnia 2018 r. w TV Trwam i w Radiu Maryja. Zapraszamy do odłsuchania i obejrzenia – linki poniżej.

  Duszpasterze Powołań: o. Artur i o. Witold wraz z dwoma braćmi klerykami Robertem Borzyszkowskim i Dominikiem Królem udali się w piątek do Torunia, by tam wziąć udział w Westerplatte Młodych i Czasie Wzrastania. Tematem Westerplatte Młodych było coś „spoza świata”, czyli „Cast away”, brat Dominik i chłopaki związani z Duszpasterstwem Powołań Redemptorystów opowiadali o swoim doświadczeniu rekolekcji powołaniowych.

  Dlaczego taki tytuł programu, dlaczego poza światem? Można na te pytania odpowiedzieć stawiając inne pytanie: kto dziś spędza swój czas wolny na rekolekcjach? Chłopaki związani z Duszpasterstwem Powołań Redemptorystów opowiadali o swoim doświadczeniu rekolekcji powołaniowych i spotkań z redemptorystami.

  Trochę głębszy temat poruszyliśmy w audycji Czas wzrastania. Tutaj zastanawialiśmy się nad rozeznaniem Bożej woli. „Gdzie sens, gdzie logika?” – gdzie jest sens w tym, że ja coś planuję, a Pan Bóg nieraz wywraca mi świat do góry nogami, powołując na przykład na drogę życia kapłańskiego, czy zakonnego? Boża logika jest zupełnie inna od naszej… Czy da się ją pojąć? Jak próbowaliśmy odpowiedzieć na te i inne pytania możecie usłyszeć w audycji Czas wzrastania z 14.12.2018.

  oo. Witold Baran CSsR, Artur Pruś CSsR

  link do pełnej galerii zdjęć:

  https://plus.google.com/u/0/101082758982955932920/posts/643tjhHESwz

  link do programu:

  https://www.youtube.com/watch?v=GOapYIPRuB0

  link do audycji:

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/czas-wzrastania-gdzie-sens-gdzie-logika/

  link do artykułu na stronie powołaniowej:

  http://www.barka.redemptor.pl/single-post/2018/12/17/Gdzie-sens-gdzie-logika

   

   

   

  Udostępnij