• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Dni w Diecezjach ŚDM. Grupa Redemptor we Wrocławiu

  Światowe Dni Młodzieży są doskonałą okazją do spotkania się młodych katolików wszystkich narodowości. Jako Grupa Redemptor w czasie Dni w Diecezjach, trwających od 20 do 25 lipca na terenie parafii redemptorystów, mieszczącej się przy ulicy Wittiga we Wrocławiu, będziemy gościć kilkaset osób związanych z duszpasterstwami prowadzonymi przez redemptorystów ze wszystkich kontynentów.

  Pielgrzymi przybędą do nas m.in. z Iraku, Argentyny, Brazylii, Hiszpanii, Ukrainy, Białorusi, Francji, Wielkiej Brytanii, Burkina Faso, Singapuru oraz Filipin. W tym czasie chcemy zorganizować dla nich specjalne wydarzenia, które umożliwią lepsze poznanie się i integrację, ale włączymy się również w program przygotowany przez Archidiecezję Wrocławską.

  20 lipca powitamy młodzież z całego świata we wszystkich polskich diecezjach.

  LOGO PROPOZYCJA3 wersje jezykowe-01 smallRównież u nas w tym dniu zagości młodzież redemptorystowska z różnych regionów kuli ziemskiej. Inaczej niż będzie miało to miejsce w większości przyjmujących parafii, zamieszkają oni nie u rodzin, a na osiedlu domów studenckich Politechniki Wrocławskiej, popularnie nazywanego Tekami. Stanie się tak dlatego, że nasza parafia nie ma możliwości przyjęcia takiej liczby ludzi w domach, a jako organizatorzy chcemy, żeby młodzież redemptorystowska podczas tych dni skupiła się w jednym miejscu.

  Po przyjechaniu na miejsce zamieszkania, zakwaterowaniu w akademikach oraz wspólnym posiłku odbędzie się wspólna Eucharystia, w trakcie której będzie miało miejsce powitanie naszych zagranicznych gości na terenie parafii. Następny dzień, jak i każdy kolejny, aż do dnia posłania do Krakowa, ccyli do 25 lipca, rozpocznie się wspólną Mszą świętą połączoną z konferencją.

  Zgodnie z planem diecezjalnego etapu Światowych Dni Młodzieży 21 lipca jest dniem zwiedzania miasta. Po wspólnym śniadaniu wyruszymy w grupach, aby wspólnie odkrywać uroki Wrocławia. Dzień ten zakończy się wspólnym świętowaniem w trakcie Mercy Fest, na jednej ze specjalnie przygotowanych scen, umiejscowionej właśnie na Tekach.

  Festiwal Mercy Feast będzie miał również miejsce 22 i 24 lipca. Codziennie przed koncertami różnych zespołów grupy będą miały okazję zintegrować się w trakcie prowadzonych zabaw oraz zaprezentować na scenie. Każdego wieczoru, dla chętnych, po wspólnej modlitwie na zakończenie Festi walu Miłosierdzia, przewidziany jest także specjalny pokaz fontanny multimedialnej na wrocławskiej Pergoli. Natomiast 22 lipca w ramach Dnia Miłosierdzia pielgrzymi odwiedzą szpitale, schroniska dla bezdomnych, czy też domy opieki, a więc wszystkie te miejsca, gdzie będą mogli dać coś z siebie dla innych. W tym dniu będzie też miała miejsce akcja „Skwery Przebaczania i Pojednania”, będzie wtedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Kapłani będą spowiadać w różnych językach. Po południu kontynuowane będzie zwiedzanie miasta, wieczorem natomiast, podobnie jak we wszystkich parafiach Wrocławia, także w naszej parafii odbędzie się nabożeństwo adoracji krzyża.

  Następny dzień, zatytułowany Dniem Spotkania Grup, upłynie pod znakiem spotkań z różnymi osobami. Tego dnia na Ostrowie Tumskim młodzież będzie miała możliwość spotkania się z różnorakimi wspólnotami i zgromadzeniami zakonnymi, a w południe spotka się z arcybiskupem wrocławskim, aby wspólnie odmówić Anioł Pański. Spotkania te poprzedzi przejście przez Bramę Miłosierdzia umieszczoną we wrocławskiej katedrze. W tym dniu wyjątkowo Msze święte odbędą się w grupach językowych, w kościołach znajdujących się w centrum miasta. Dzień zakończy festiwal „Singing Europe”, będący okazją do zapoznania się z różnymi kulturami młodych przebywających we Wrocławiu w ramach Tygodnia Misyjnego.

  Przedostatni dzień chcemy spędzić wszyscy razem, w ramach Dnia w Parafii, na festynie parafialnym wraz z rodzinami, aby jeszcze mocniej zacieśnić powstające między nami w trakcie Światowych Dni Młodzieży relacje. 25 lipca jest dniem pożegnania z goszczącą parafią i Wrocławiem, ale nie z ludźmi, bowiem tego dnia udamy się do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem oraz pozostałą młodzieżą na głównych obchodach Światowych Dni Młodzieży, aby wspólnie radować się obecnością Chrystusa w młodym, żywym Kościele.

  Pragniemy aby ten wspólnie spędzony czas, w ramach Dni w Diecezjach, zaowocował w naszym życiu umocnieniem i rozwojem wiary, ale także nawiązaniem nowych znajomości z ludźmi różnych narodowości. Już teraz odliczamy dni do spotkania z młodymi z całego świata, aby wspólnie cieszyć się ze Światowych Dni Młodzieży, odbywających się tym razem w Polsce.

  WIĘCEJ: strona internetowa ŚDM 2016 Grupa Redemptor

  Anna Wyrostek, Wrocław, wolontariuszka ŚDM 2016

  Artykuł ukazał się biuletynie WSD Redemptorystów w Tuchowie Rodzina Odkupiciela, nr 1(74) 2016, s. 22-23

  Udostępnij