• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Lwów: w redemptorystowskiej rodzinie o naszej duchowości

  W dniach 24-30 września 2017 r. na Ukrainie odbył się kurs duchowości redemptorystowskiej dla ojców i braci redemptorystów, sióstr redemptorystek kontemplacyjnych i sióstr redemptorystek misjonarek. Został on zorganizowany przez Centrum Duchowości Redemptorystowskiej w Rzymie pod przewodnictwem o. Piotra Chyły CSsR we współpracy z Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów Prowincji Warszawskiej, które reprezentował o. Sylwester Cabała CSsR. Wzięło w nim w udział 34 współbraci i sióstr z Polski, Słowacji (Prowincja Bratysława-Praga i Wiceprowincja Michalovce) oraz Ukrainy.

  Wykłady i wspólne modlitwy odbywały się w domu rekolekcyjnym archidiecezji lwowskiej w Brzuchowicach na obrzeżach Lwowa. Poprzez liczne konferencje i prezentacje prowadzone przez o. Piotra i o. Sylwestra uczestnicy pogłębiali swoją formację intelektualno-duchową oraz odkrywali na nowo charyzmat redemptorystowski przekazany przez Ducha Świętego założycielowi redemptorystów św. Alfonsowi Marii de Liguori oraz założycielce sióstr redemptorystek bł. Marii Celeste Crostarosie. Oprócz bliższego naświetlenia kontekstu duchowego i niuansów personalnych związanych z powstaniem redemptorystów i redemptorystek, została tez przybliżona duchowość świętych Gerarda Majelli, Klemensa Hofbauera, Jana Neumanna oraz błogosławionych męczenników z Hiszpanii, Ukrainy i Słowacji.

  Jak podkreślali w podsumowaniu uczestnicy kursu, pochodzący z trzech krajów i reprezentujący dwa obrządki liturgiczne, była to świetna okazja, aby lepiej się poznać i umocnić wzajemne relacje pomiędzy trzema wspólnotami zakonnymi, stanowiącymi jedną rodzinę redemptorystowską. Wyrażali też radość z możliwości poznania historii i aktualnej działalności poszczególnych wspólnot dzięki wieczornym prezentacjom.

  o. Sylwester Cabała CSsR, Lubaszowa

  Udostępnij