• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Kapituła Generalna: apostolskie błogosławieństwo papieża Franciszka

  Trwa XXV Kapituła Generalna Zgromadzenia Redemptorystów. Swoje błogosławieństwo uczestnikom obrad przesłał papież Franciszek. Kapituła obraduje w Pattaya w Tajlandii i potrwa do 25 listopada 2016 r.

  WIĘCEJ: wszystkie informacje o XXV Kapitule Generalnej

  150630-pope-francis-mn-1004_c339d33f54fe1b4bad46e610a3de9399-nbcnews-fp-1200-800-1024x683

  * * *

  Do Przewielebnego o. Michaela Brehla CSsR,

  Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela

  Jego Świątobliwość papież Franciszek z radością przyjął  informację, że XXV Kapituła Generalna Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela odbywać się będzie w Pattaya w Tajlandii w dniach od 31 października do 25 listopada 2016 r. Zapewnia Cię i Twoich Współbraci o swej duchowej  bliskości, gdy gromadzicie się, by wybrać Przełożonego Generalnego i Jego Radnych.

  Jego Świątobliwość ufa, że Ty i wszyscy uczestnicy Kapituły odnowią swoją inspirację do pełnienia charyzmatu Zgromadzenia i prawdziwie doświadczą  świeżości Ewangelii, z której „pojawiają się nowe drogi, twórcze metody, inne formy wyrazu, bardziej wymowne znaki, słowa zawierające nowy sens dla dzisiejszego świata” (Evangelii Gaudium 11).

  Polecając Wasze spotkanie matczynemu wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, papież Franciszek chętnie udziela swego apostolskiego błogosławieństwa jako zadatku łaski i pokoju Pana Jezusa.

  Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu

  Pełne relacje z każdego dnia Kapituły wraz z codziennym filmowym podsumowaniem dnia (w j. angielskim, hiszpańskim i włoskim) na stronie: cssr.news

  Pełna galeria zdjęć: flickr.com

  Kanał You Tube „Scala News” – transmisje na żywo z obrad Kapituły i materiały filmowe

  letter-pope-francis

  Udostępnij