• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Homo Dei: To zdjęcie będzie na mój pogrzeb [NOWOŚĆ]

  Wydawnictwo Homo Dei proponuje nową książkę: wspomnienie o irackim męczenniku ks. Ragheed Aziz Ganni. Zapraszamy na stronę i do sklepu internetowego wydawnictwa.

  Ksiądz męczennik Ragheed Aziz Ganni urodził się w Mosulu 20.01.1972. Studiował w szkole Shimon Al-Safa i wzrastał przy kościele pw. świętej męczennicy Meskenty. Ukończył studia inżynierskie na kierunku inżynierii cywilnej na uniwersytecie w Mosulu w 1993 roku.

  Znajdując w nim znaki powołania kapłańskiego, wysłano go do Rzymu, by studiował na Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu. Wyświęcony na kapłana w 2001 r., ukończył studia i uzyskał licencjat z teologii ekumenicznej Kościoła. Wrócił do Iraku w 2003 roku i posługiwał w kościele pw. Ducha Świętego. Został wezwany do nieba z powodu niecnego czynu popełnionego przeciwko niemu, po zakończeniu celebrowania niedzielnej Mszy św. w 3 czerwca 2007 r.

  Autor książki, ks. Rebwar Audish Basa, iracki kapłan obrządku chaldejskiego, ur. w 1978 r. w Irbilu, został wyświęcony w klasztorze św. Jerzego w Mosulu w 2004 roku. Obecnie przygotowuje doktorat z Pisma Świętego w Papieskim Instytucie Biblijnym Biblicum.

   

  Udostępnij