• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Głogów: kościół św. Klemensa otrzymał nowe ławki

  Pięknieje wnętrze kościoła redemptorystów pw. św. Klemensa w Głogowie. Po ubiegłorocznej wymianie posadzki w świątyni na błyszczący, indyjski granit, a także kościelnych organów, od października 2019 r. wierni mają nowe, wygodniejsze ławki.

  W niedzielę, 20 października odprawiono Mszę św. dziękczynną za darczyńców – współpracowników Domu Wielopokoleniowego z Essen i pomocników, a także pośrednika, który przekazał informację o ławkach oraz prowadził rozmowy. Również za zorganizowany szybki transport oraz za szybka renowację i wprowadzenie ławek do kościoła. Po Eucharystii odbył się koncert oragnowy.

  Ławki wykonane są z bardzo twardego afrykańskiego drewna. Przyjechały do Głogowa z Essen w Niemczech, ze zlikwidowanego kościoła protestanckiego. Wyszukał je niemiecki pośrednik. Przez wakacje zostały oczyszczone i pomalowane, a 5 października wstawiliśmy je do kościoła. Są szersze, wygodniejsze, ale musieliśmy dorobić klęczniki. W sumie mamy 30 dużych ławek i cztery mniejsze przed kaplicą adoracji Najświętszego Sakramentu.

  Został również wysłany do Essen list z podziękowaniem oraz zdjęcia kościoła, w którym zapewniamy, że ławki prezentują się wspaniale. W ramach podziękowań po mszy św. zaplanowano koncert organowy w wykonaniu p. prof. Piotra Rojka z Akademii Muzycznej z Wrocławia i o. dr. Tomasza Jarosza CSsR, który wzmocnił koncert wokalnie. W programie koncertu można było usłyszeć utwory: Bacha – Ave Maria, Toccata i Fuga, Mozarta – Ave Verbum Corpus, Alaina – Litanies, Wawiłow – Ave Maria oraz, Gabriel Fauré – Libera me (z Requiem).

  Dziękujemy za piękny koncert i niezapomniane wrażenia.

  o. Łukasz Wójcik CSsR, proboszcz, Głogów

  Udostępnij