• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Głogów: burze i komary niestraszne Piknikowi Rodzinnemu

  W niedzielę 9 czerwca 2019 r., w parafii pw. św. Klemensa w Głogowie odbył się po raz trzeci Piknik Rodzinny z inicjatywy parafii. Festyn rodzinny rozpoczął się Marszem dla Życia i Rodziny, który wyruszył od „Okna Życia” głogowskiego szpitala, a następnie została odprawiona Msza św., którą celebrował proboszcz o. Łukasz Wójcik CSsR.

  Celem pikniku było zintegrowanie mieszkańców Głogowa i wspieranie wartości rodzinnych  poprzez wspólnie spędzony czas. Termin festynu był połączeniem trzech ważnych dla rodziny świąt: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Przy tej okazji zebrany dochód ze sprzedaży cegiełek zasili projekt obchodów  200. rocznicy śmierci św. Klemensa w Głogowie.

  Przybyli tego dnia parafianie i goście, nie tylko Głogowianie, mieli okazję wybierać w bardzo bogatej ofercie atrakcji. Dla najmłodszych uczestników rozstawiono dmuchane zamki, które cieszyły się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem. Największa dmuchana zjeżdżalnia została podarowana parafii przez Jacka Weigla z Fundacji „Edukacja z wartościami”. Najmłodszych uczestników festynu rozbawiało Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” z MOPS-em i wolontariuszami ze Zespołu Szkół Ekonomicznych. Chrobry Głogów zapewnił dobrą zabawę na boisku klasztornym oraz przez LOK została przygotowana strzelnica laserowa oraz dzieci mogły uczyć się strzelania z łuku. Dla dzieci przygotowano również konkursy i quizy z cennymi nagrodami organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Nadleśnictwo.

  Festyn uatrakcyjniły także pokazy strażacki, policyjny oraz warsztaty pierwszej pomocy, prowadzone przez uczniów I LO w Głogowie. Uczestnicy pikniku mieli okazje zobaczyć z bliska i od środka jak wygląda na co dzień trudna i oddana praca strażaka, ratownika medycznego i policjanta.

  Dla zaspokojenia głodu i pragnienia organizatorzy zapewnili smaczne potrawy tj.: żurek, bigos, pierogi, kiełbasa z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz najróżniejsze domowe wypieki, przygotowane przez nasze parafianki.

  Na profesjonalnej scenie, użyczonej przez Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza, liczne zespoły zabawiały publiczność zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy i śpiewu. Na scenie wystąpili: nasza schola dziecięca „Klemensiątka” i uzdolniona młodzież z Prywatnej Szkoły  Muzyki Rozrywkowej „Music Intro”. Również dla dorosłych przygotowano coś ciekawego. Małżonkowie mogli wziąć udział w teleturnieju małżeńskim. Liczni darczyńcy zasponsorowali cenne nagrody m.in.: rower, aparat fotograficzny cyfrowy, szlifierka, wiertarka, sprzęt sportowy, przybory dla dzieci i wiele innych.

  Największą atrakcją festynu były występy Doroty Osińskiej z zespołem. Artystka jest finalistką II edycji The Voice of Poland. Podczas koncertu, zaprezentowała znane i utwory i nowe, autorskie piosenki, w fantastycznych aranżacjach znanego m.in. z projektu Button Hackers – Pawła Steczka. W zapędzonym, oszalałym, pogubionym świecie, warto znaleźć przestrzeń na wzruszenie, szczerą emocje, głębszą refleksję, nawet smutek i łzy, a w tym właśnie specjalizuje się Dorota Osińska.  Kolejną atrakcją festynu był występ zespołu „Kolorowe Gitary” z ich liderem Robertem Żarczyńskim, który jest już solistą „Budki Suflera”. Wprawili przybyłą licznie publiczność w doskonały humor. Zaśpiewali z publicznością największe przeboje „Czerwonych Gitar”. Świetna atmosfera i wspólna zabawa trwała do późnego wieczora. Tym razem nie przeszkodziła nam burzowa pogoda i komary.

  Cała impreza nie mogłaby się odbyć gdyby nie ofiarność parafian oraz licznych sponsorów.

  o. Łukasz Wójcik CSsR, Głogów

  Udostępnij