• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Bielsko-Biała: pierwsze śluby zakonne s. Izabeli Stokłosy OSsR

  GB7_9728

  Wspólnota Sióstr Redemtorystek w Bielsku-Białej świętowała w sobotę, 4 lutego 2017 r. uroczystość pierwszych ślubów zakonnych s. Izabeli Stokłosy OSsR. Bogu niech będą dzięki!

  Na uroczystości obecnych było wyjątkowo dużo gości, jej najbliższa rodzina i przyjaciele. Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji bielskiej, ks. Bp Roman Pindel, a kazanie wyglosił ks. prałat Roman Trzciński, pasterz wspólnoty Woda Życia, w ktorej wzrastała neoprofeska.

  Z ramienia Zarządu Prowincji Warszawskiej obecny był o. Dariusz Paszyński CSsR, Wikariusz Prowincjała i wielu redemptorystów, także bracia klerycy z Tuchowa, nowicjusze z Lubaszowej i postulanci z Barda. Wspólnota Woda Życia także wzięła udział w oprawie liturgicznej, śpiewając dwie pieśni. Byli także obecni księża diecezjalni, proboszcz miejscowej parafii św. Stanisława, ks. Zygmunt Siemianowski i kapłani z Warszawy, bo z tego miasta pochodzi s. Izabela.

  Na zakończenie Eucharystii od pulpitu składali zyczenia o. Dariusz Paszyński i ks.  prof. Waldemar Chrostowski, którego studentką na UKSW była s. Izabela oraz ks. Biskup. Wielkie rzeczy czyni na naszych oczach Pan, niech Jego imię bedzie uwielbione!

  za: redemptorystki.pl; fot. redemptorystki.pl i br. Łukasz Malinowski CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Pełna galeria zdjęć

  Udostępnij