• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Άξιος! Święcenia kapłańskie o. Ivana Dzhura CSsR w Przemyślu

  O. Ivan Dzhur, redemptorysta z Prowincji Kanadyjskiej, który odbywał przed kilku laty swój nowicjat w Lubaszowej, przyjął święcenia kapłańskie w czwartek 9 listopada 2023 r. w greckokatolickiej katedrze św. Jana Chrzciciela w Przemyślu. Polecajmy go w modlitwie!

  Neoprezbiter pochodzi z Ukrainy, ale swoją formację zakonną i kapłańską odbywał w większości w Polsce, USA i Kanadzie. Należy do Prowincji Kanadyjskiej, która obecnie łączy w sobie redemptorystów obrządku łacińskiego i bizantyjsko-ukraińskiego.

  Άξιος! Godzien jest! – to wołanie zgromadzenia liturgicznego w czasie święceń kapłańskich w obrządku greckim, gdy nowowyświęcony nakłada odpowiadające jego godności szaty. Tak też było i w czwartek, gdy o. Ivan święcenia przyjął z rąk ks. bpa Kennetha Nowakowskiego, eparchy londyńskiego.

  W uroczystości uczestniczyli także ks. abp Eugeniusz Popowicz, metropolita przemysko-warszawski Kościoła Greckokatolickiego w Polsce, o. Michael Smolinski CSsR, przełożony Prowincji Kanadyjskiej Redemptorystów, o. Wołodymyr Borejko CSsR, przełożony Prowincji Lwowskiej, o. Miroslav Bujdos, przełożony Wiceprowincji Michalovce, o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, wikariusz przełożonego Prowincji Warszawskiej oraz Rodzina Neoprezbitera i goście z Ukrainy, Polski, Słowacji, USA i Kanady.

  O. Ivanowi życzymy łask Ducha Świętego, potrzebnych sił i gorliwości w pracy duszpasterskiej, którą wkrótce podejmie w Winnipeg w Kanadzie.

  red.

  Udostępnij