• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Życzenia O. Generała na Wielkanoc 2017

  Świadkowie Odkupiciela solidarni w misji w poranionym świecie

  „Przez to całkowite oddanie się misji Chrystusa współbracia uczestniczą w wyniszczeniu krzyża Pana, dziewiczej wolności Jego serca, Jego najwyższej gotowości oddania się za życie świata. Gdy głoszą życie nowe i wieczne, niech stają się wobec ludzi znakami i świadkami mocy Jego zmartwychwstania” (Konstytucje CSsR, 51).

  Drodzy Współbracia, Siostry, Współpracownicy i Przyjaciele,

  Z wielką radością pozdrawiam Was, gdy celebrujemy wielkie tajemnice naszego Odkupienia w czasie Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy i przesyłam te krótkie refleksje. Konstytucja 51 ujmuje samo centrum naszego misyjnego powołania – jesteśmy powołani, by w pełni i całym sercem uczestniczyć w paschalnym misterium Jezusa naszego Odkupiciela i w ten sposób stać się żyjącymi znakami, prorokami i świadkami mocy zmartwychwstania!

  Ewangelia przypomina nam wyraźnie, że moc zmartwychwstania nie usuwa ran ukrzyżowania. Jezus niesie te znaki na swym ciele i duszy. Zaprasza Tomasza, by go dotknął i włożył swą rękę w jego zraniony bok. Temat obecnego sześciolecia przypomina nam, że w tym zranionym świecie jesteśmy powołani, by świadczyć o mocy zmartwychwstania, by ze współczuciem leczyć, przemieniać i i towarzyszyć cierpiącym.

  Na początku Wielkiego Tygodnia stanęliśmy w obliczu wiadomości o atakach terrorystycznych w Egipcie, które nastąpiły po tych w Sztokholmie i atakach bronią chemiczną, a następnie rakietowych w Syrii oraz o przemocy w wielu częściach tego poranionego świata. Ukraina, Wenezuela, Filipiny, Kongo, Syria, Irak i tak wiele innych miejsc wzywają nas do nowej solidarności w misji pośród ludzi dobrej woli. Lęk przed uchodźcami i imigrantami w Europie, Stanach Zjednoczonych, Australii i pomiędzy wieloma innymi narodami pobudza nas nie do budowania murów, by ludzi wykluczać, ale do prorockiego świadczenia ze współczuciem i przyjmowania ich.

  Moc zmartwychwstania „nie ratuje” nas ze zranionego świata, który nazywamy domem, jak jakaś magia czy cud. Raczej doświadczenie zmartwychwstania Jezusa daje moc, by objąć ten świat z miłością, towarzyszyć z nadzieją i zrozumieniem tym, którzy cierpią i wykuć nowe więzy solidarności pomiędzy nami a ubogimi i opuszczonymi. To są rany Odkupiciela, których dotykamy w ranach świata. A Odkupiciel dotyka naszych z mocą uzdrowienia i pokojem.

  Jak ewangeliczne kobiety przed Wigilią Wielkanocy jesteśmy „pełni lęku, ale przepełnieni radością”, gdy idziemy, by obwieszczać moc zmartwychwstania wszystkim naszym siostrom i braciom. Niech pokój Jezusa oraz jego radość dotknie i przemieni nas wszystkich. Niech Maryja, nasza Matka i Nieustająca Pomoc, towarzyszy nam na tej drodze prorockiego świadczenia. Życzę Wam wszystkim błogosławionej i radosnej Wielkanocy.

  Wasz Brat w Odkupicielu,

  o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny

  za: cssr.news

  Udostępnij